Портретна зйомка (якщо мова йде не про селфі) - складне мистецтво фотографії, що для багатьох залишається недосяжним ідеалом. Смартфони, незважаючи на поліпшення якості камер і нові технології, не можуть похвалитися якісним створенням портретних знімків і практично завжди спотворюють зовнішність. 

Якщо ви все ж вирішили придбати хороший смартфон з гідною камерою і освоїти портретну зйомку, ловіть кілька порад від експертів компанії “Київстар”.

Спотворення пропорцій. Чому і що можна зробити

З відкритих джерел

Знайома багатьом ситуація - на фотографії пропорції обличчя і фігури порушені, знімок виглядає неприродно. У чому причина?

“В основному, це недолік камер, який усувається тільки придбанням ширококутної камери, захоплюючий більше простору і не дозволяє зображенню людини “розпливатися” ближче до країв кадру. Один з таких смартфонів - Samsung Galaxy A8 2018, в якому використана особлива технологія трьох камер - основний, фронтальній і ширококутним модулем,” - розповіли фахівці.

Камера смартфона і освітлення

З відкритих джерел

Незважаючи на наявність автоналаштувань і можливості вручну підібрати такі параметри як ISO, витримка і т. д., в приміщенні з тьмяним світлом і в сутінках камера смартфона не дасть той же ефект, що і професійний об'єктив. Особливо це помітно на портретній зйомці, коли при неправильному освітленні червоні зіниці - найменша проблема. До речі, в смартфонах, випущених після 206 року ефект червоних очей усувається автоматично.

Щоб зробити гідний портретний знімок на смартфон, необов'язково відправляти модель на циклораму, досить вибрати хороший природний світло. Ідеально знімати в “золоту годину” - 17:00, попросивши модель стати обличчям до сонця, але не на прямих променях. Також можна значно поліпшити портрет, якщо розташувати модель під кутом до об'єктиву (класичні пози - поворот ¾ і напівпрофіль).

Зняти красивий портрет на смартфон можливо, просто використовуйте наші поради та більше практикуйтеся!