За джерелами maanimo

Ринок мікрокредитів в Україні продовжує активно розвиватися, слідуючи зростаючому суспільному попиту. Слідом за загальним зростанням обсягів ринку намітився і інший тренд – запит українців на велику суму позик для вирішення більш серйозних завдань. Про це свідчать дані опитування, опублікованого фінансовим порталом Maanimo.

Сервіси Payday loan (PDL) набирають в Україні все більшу популярність, демонструючи зростання на 20-30% щороку. Вже зараз в країні працюють понад 1000 мікрофінансових організацій, які кредитують мільйони громадян і стають реальною альтернативою банківським установам завдяки швидкості роботи і зручному сервісу. 

За останні кілька років PDL в Україні пройшли шлях від невеликих кредитних компаній, які видають позики до зарплати в 3000 грн до великих мережевих компаній, готових до виходу на ринок споживчих кредитів (installment loan). Вже сьогодні максимальна сума першого позики в українських мікрофінансових організаціях (МФО) досягає 10 тис. грн. і продовжує зростати. При цьому, багато кредитних компаній видають позику для нових клієнтів під символічні 0,01% на день.

Динаміка зростання максимальної суми першого кредиту МФО

Жовтень 2017 3000 грн.

Січень 2018 5000 грн.

Червень 2018 7000 грн.

Січень 2019 10000 грн.

За джерелами maanimo

Пропозиція слідує за попитом. Згідно з опитуванням, проведеним фінансовим порталом Maanimo, понад 23% клієнтів МФО готові брати кредити на суму понад 10 тис. грн. Це говорить про те, що українцям необхідні кредитні гроші не просто "до зарплати", як ще кілька років тому, а на вирішення більш глобальних завдань.

До них відносяться:

- купівля техніки і меблів;

- ремонт;

- лікування;

- оплата навчання;

- відпустка;

- кредити на значущі події (весілля, ювілеї тощо).

За джерелами maanimo

Звісно, на подібні цілі потрібна сума набагато більша 10 тис. грн., і вже сьогодні великі МФО готуються до запуску споживчого кредитування. Це говорить про переформатування ринку та готовності мікрокредитних компаній виходити на новий рівень взаємовідносини з клієнтами. Разом із зростанням суми видачі МФО готові і до збільшення термінів виплати позик. Поки більшість компаній кредитують на короткі строки – найчастіше до 1 місяця. Але варто розуміти, що зі збільшенням суми і терміну погашення кредитів зростатимуть і вимоги до позичальника. У будь-якому разі, подібна динаміка свідчить про продовження зростання ринку мікропозик в Україні і переході його на більш цивілізований європейських рівень.