B&H/Columbia Pictures/Sony

В 2020 році японська корпорація Sony обіцяє представити 5-ю версію культової ігрової приставки Playstation. Над створенням консолі інженери працювали не один рік, тому можна очікувати абсолютно новий рівень ігрової реальності, з приголомшливою графікою 8К і об'ємної акустикою. Основні характеристики бренд уже "злив" в Мережу, тому розповімо детальніше, ніж обіцяє здивувати PS 5.

Процесори топ-рівня 

Приставка отримає вдосконалені центральний і графічний чіпи, які гарантують високу продуктивність і безпроблемну завантаження самих ресурсоємних ігор. 

  1. Центральний процесор x86-64-AMD Ryzen 3 буде працювати на мікроархітектурі восьми ядер Zen 2. Серед сильних сторін   трансляція 16-ти потоків і тактова частота до 3,5 Ггц. Приголомшлива потужність стане ключовою фішкою чіпа.
  2. Графічний процесор Radeon Navi з архітектурою RDNA2 з 36 виконавчих блоків отримає потужність 10,3 терафлопсов. Завдяки йому картинка ніби оживає на екрані, сражая деталізованістю і барвистістю. Плюсом стане підтримка трасування променів, необхідна для підвищення реалістичності ігрового процесу. 

Процесори отримають серйозну підтримку у вигляді оперативної і вбудованої пам'яті. Вперше японці використовують твердотільний накопичувач SSD на комп'ютерній шині місткістю 825 Гб з високою пропускною здатністю від 5,5 до 9 Гб/с. Він гарантує динамічність і точне відтворення кожного ігрового моменту, без зависань і гальмувань в момент швидкісних атак. Оперативна пам'ять стандарту GDDR6 отримає 16 Гб і пропускну здатність 448 Гб/с, що також непогано. Доповнить картинку система введення/виведення, що відповідає за усунення перешкод при завантаженні вікон.

Що буде з іграми 

Sony Playstation 5 буде працювати не тільки на власних дисках, але і розпізнає переважна більшість ігор на PS 4 та 4 Pro. Про це представники бренду офіційно заявили на початку березня. Новина, безумовно, хороша: по-перше, нові диски апріорі будуть дорожче, по-друге, можна порівняти якість гри на двох поколіннях приставок і на власні очі побачити суттєву різницю. Також виробник передбачив можливість встановлення зовнішніх жорстких дисків: не доведеться жертвувати улюбленої стратегією заради нової "бродилки" з-за обмежень в пам'яті. PlayStation 5 отримає оптичний привід Ultra HD Blu-ray для використання дисків об'ємом до 100 Гб.

Установка і ігровий процес стануть зручніше завдяки оновленому інтерфейсі меню. Дізнатися, що відбувається в іграшці, можна буде не запускаючи її, що зручно при ознайомленні з новими локаціями і світами. Також з'явиться можливість встановлювати ігри частинами: наприклад, якщо вас цікавить тільки багатокористувацький режим, або хочеться видалити пройшли рівні для очищення пам'яті. Все для людей!

Пару слів про графіку та звук 

PS 5 стане першою приставкою Sony з підтримкою 8К. Революційне рішення говорить про перехід на абсолютно новий рівень графіки. При цьому картинка не "попливе" навіть на простому екрані, оскільки основним зображенням для консолі стане картинка 4К з частотою зміни кадрів 120 Гц. Це відмінна можливість максимально поринути у віртуальну реальність, відчувши себе живим учасником того, що відбувається на телевізорі. 

Реалістичність ігрового процесу допоможе забезпечувати також унікальна технологія об'ємного звуку, за яку відповідає спеціальний чіп. Частота 3D-звуку буде змінюватися в залежності від розташування зустрічних об'єктів. Легко повірити в те, що гігантські динозаври і забавні прибульці стоять у тебе за спиною, а гоночна траса розташовується під вікнами квартири. 

Інші особливості 

Sony Playstation 5 зможе похвалитися й іншими крутими фішками:

  • сумісність з новим шоломом віртуальної реальності від Sony;
  • оновлена система охолодження для збільшення тривалості роботи;
  • енергоефективність: витрата електрики зменшиться до 17 разів, у порівнянні з PlayStation 4;
  • багатоступенева система захисту від злому за допомогою розпізнавання сітківки ока і відбитків пальців;
  • зручний контролер з антивібраційною системою та функцією адаптивного натискання курков. 

Бренд обіцяє, що нова консоль від Sony надійде в продаж в кінці року. Чекаємо з нетерпінням!