Цей Форум має на меті сприяти реформуванню та трансформації економіки України. На форумі були присутні бізнес-асоціації, закордонні інвестори, власники бізнесу, економічні експерти, члени Кабміну, а також міжнародні організації – усі, хто зацікавлений у залученні інвестицій та економічному поступі України.

LevelUp Ukraine

Тематичні обговорення на Level UP 2020 стосувалися підвищення інвестиційної привабливості, процесів приватизації та концесії, земельної реформи та залучення бізнесу до освіти й підготовки кадрів. Власне на 4 панельних дискусіях і 2 тематичних обговореннях більш ніж 600 бізнесменів, 30 міжнародних інвесторів та більш ніж 40 речників обдумували концепцію взаємодії усіх стейкхолдерів для підвищення добробуту країни.

Основною ж проблемою для розвитку економіки України є нестача іноземних інвестицій. Так, протягом панельної  дискусії "Довіра – основа інвестицій : бізнес, суспільство, влада" чинний міністр економіки Тимофій Милованов констатував, що в Україні відбулося зношування основних фондів на 60 %, і наголосив на необхідності залучення близько  $50-100 млрд інвестицій в економіку для зменшення розриву із сусідніми державами. Також Милованов зазначив, що рівень інвестицій на душу населення в Україні становить менше $1 тис, а для його збільшення необхідно пом’якшити грошово-кредитку політику, створити можливості для отримання доступних кредитів, провести приватизацію, запустити концесії, реформувати правоохоронну та судову системи, відкрити ринок землі й змінити трудове законодавство.

LevelUp Ukraine

Під час панельної дискусії  "Інвестиції в інфраструктуру. Питання розвитку концесії та приватизації" Дмитро Сенниченко, керівник Фонду державного майна України, виступив з необхідністю збільшення інвестицій через проведення  приватизації. Як значив Сенниченко, завданням Фонду на 2020 рік є приватизація до 500 об’єктів, серед яких 5 підприємств, що підлягають "великій приватизації".  

Він також констатував, що "значна частина державних підприємств є “годівничками”, за рахунок яких збагачуються окремі фінансово-політичні групи". Далі глава Фонду зазначив, що "приватизація дозволить розірвати це “порочне коло”.

Від приватизації держава планує отримати 12 млрд грн у 2020 році, однак найголовніше –  залучення інвесторів, які мали б можливість проводити модернізацію підприємств та розширювати соціальні гарантії для працівників. У зв’язку з цим Сенниченко зазначив: "Моє завдання – перетворити приватизацію в прозорий процес і забезпечити прихід іноземних інвесторів. Ми розробили інвестиційне меню, де присутні пропозиції для інвесторів з будь-якими фінансовими можливостями".

LevelUp Ukraine

Окрім цього, учасники панелі "Інвестиції в інфраструктуру. Питання розвитку концесії та приватизації" розглянули приклад передачі в концесії морських портів "Ольвія" та "Херсон". Представляв кейс переможець концесійного конкурсу по "Херсону"  – Georgian Industrial Group (GIG), найбільший грузинський холдинг. Давид Бежуашвілі, власник холдингу GIG, відзначив, що конкурс був проведений максимально прозоро та за активного   сприяння з боку української влади.  Цю тезу підтримала Наталія Ульянова – авторка  форуму Level Up Ukraine, засновниця та керівний партнер UNA PARTNERS та Віце-президент Асоціації платників податків України.  Зокрема, вона виступила за розширення практики проведення концесійних конкурсів  на інші сфери інфраструктури та економіки.

LevelUp Ukraine

Співорганізатор Level UP Ukraine 2020 та Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, наголосив, що Україні потрібно посилити захист прав власності для залучення інвестицій. Також Катамадзе закликав владу дослухатися до думки бізнесу та замінити податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал.

"Коли бізнес пропонує владі замінити податок на дохід податком на вивід капіталу, а остання не прислуховується до нього, то як може йти мова про успішну країну?", – задав риторичне питання Катамадзе.

Протягом панельного обговорення  "Постійний розвиток: принципи безперервної освіти для бізнесу , влади і дорослого  населення країни" учасники звернено увагу на необхідності трансформації освітньої системи.  Представники компанії GIG  проілюстрували кейс створення ним Європейської школи – закладу, спрямованого однаковою мірою на отримання знань і практичних навичок. Представники GIG  також наголосили на пріоритетності шкільної освіти для  держави, а саме на формуванні реальної компетентності в учнів шляхом використання набутих знань на практиці. Гєла Бежуашвілі, член правління GIG, проілюстрував приклад project-based learning, коли старшокласники виконують проект разом з вчителями. Однак, на його думку, ключове питання – це спосіб отримання знань шляхом використання сучасних цифрових технологій. "Сьогодні викладачі знають предмет, але не знають, як його викладати. У них є сучасне цифрове обладнання, проте вони не знають, як ним користуватися". У зв’язку з цим, Бежуашвілі ініціював 10-літню програму цифрової трансформації шкіл, яка має на меті навчити вчителів використовувати цифрове обладнання.

У свою чергу Владислав Савченко, засновник Powercode, наголосив, що університетські програми стають все менш актуальними через швидкий поступ сучасних технологій. А Євген Балух, директор у сфері продажу та абонентського обслуговування компанії Vodafone, закликав підтримувати університети для адаптації випускників до потреб ринку праці. Він, зокрема, зазначив : "Ми відчуваємо дефіцит у нових технологічних сферах. Щоб з’явилися спеціалісти не тільки для нас, але й для ринку, нам необхідно підтримувати ВУЗи". Vodafone, зазначив Булах, уже займається підтримкою освітніх програм в Державному університеті телекомунікацій.

Не менш важлива тема виступу Є. Балуха – дані як новий цінний ресурс. "Данні – це нова нафта", констатував він, продовжуючи тезу про важливість створення та розвитку компетенції в галузі даних шляхом  підтримки університетів, випускники яких "могли б одразу приносити користь індустрії".

Level UP Ukraine – постійно функціонуючий майданчик, тому вже розпочинається робота щодо організації Форуму-2021.

Організатори Форуму висловлюють подяку усім партнерів:

Georgian Industrial Group - генеральний партнер,

Фармак, БХФЗ, Індар - офіційні партнери,

Real Matrix, ПП "БЭЛЬ" - стратегічний партнер,

Powercode - спеціальний партнер,

Premier Palace Hotel - приймаючий партнер,

МАУ - офіційний перевізник,

Мережа Глобального договору ООН в Україні - партнер з розвитку,

Vodafone - партнер інноваційних рішень,

Асоціація міжнародніх інвесторів в Україні - аналітичний партнер,

Українська Рада Бізнесу - бізнес-партнер,

Інформаційним партнерам: телеканалу "112 Украина"

За участю Міжнародної фінансової корпорації (IFC).