Неурядова організація Openeurope" та УСПП випустили інформаційний ролик для українського бізнесу про перспективи використання біомаси, її економічні переваги та прогноз інвестицій в цю сферу в найближчі роки.

Експерти - голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, радник голови Держенергоефективності Констянтин Гура, представники Інституту газу НАН України Констянтин П’яних та Євген Нікітін - переконані: ринок біомаси в Україні буде стрімко розвиватися.

До 2035 року остання замістить 11% енергії, що споживається. При цьому окупність інвестицій в цій сфері в Україні - чи не найкраща в світі: від 2-3 до 7 років.

"Ресурси біомаси у нас великі – 21 млн. тонн нафтового еквівалента. З них найбільшу частку становлять саме аграрні відходи. Так, в Україні енергетичний потенціал біомаси тільки з АПК становить еквівалент 17—20 млрд. кубометрів природного газу" , - кажуть фахівці.
Окрім того, експертами пропонується ідея енергетичного самозабезпечення міст. Тверді побутові відходи, мул каналізаційних стоків і т.д. – є ресурсом для вироблення тепла. В перспективі вони можуть покрити потреби українських міст в теплоенергії. Правда, в такому разі доведеться подбати про енергоефективність житлового фонду.
Галузь біоенергетики активно розвивається, у тому числі – завдяки "зеленому" тарифу на електричну енергію та стимулюючому тарифу на тепло з альтернативних джерел; системи аукціонів тощо.

Серед того, що ще пропонують експерти – скористатися досвідом Литви і запустити біопаливну біржу. Зараз цю ініціативу активно лобіюють Біоенергетична асоціація України та Держенергоефективності.

Окрім того, фахівці радять надати можливість підключення виробників тепла із біомаси до комунальних мереж, а також розробити механізм стимулювання вирощування і використання енергетичних культур в Україні.

Серед вигод біоенергетики - і зменшення викидів СО2, а відтак - і турбота про екологію.