facebook.com/monstercarsua

Ініціатором українського конкурсу BestRoboFest став Макс Поляков, який є одним з партнерів компанії Noosphere Ventures. Це фестиваль інноваційних розробок, де можна представити свої технологічні ідеї, втілені в різних креативних ідеях. У 2017 в рамках BestRoboFest вперше було проведено шоу MonsterCarsUA, яке включало в себе виставку монстр маніш і змагання між інженерами-послідовниками Monster Trucks руху.

Monster Trucks став повноцінною культурою, яка завоювала серця тих, кому подобається брутальне автомобільне шоу і великі машини. Це тачки, на яких влаштовують змагання по всьому світу. Потужне і захоплююче шоу збирає величезну юрбу, так як тисячі людей хочуть подивитися на машини-монстри.

В Україні одним з найбільш прогресивних заходів є BestRoboFest, одним з організаторів якого є Макс Поляков і Ноосфера. Цей фестиваль проводиться вже кілька років і з кожним роком все більше технічних новинок, а також інженерних трендів, таких як Monster Trucks.

Як було?

Monster Trucks з'явилися в кінці 70-х років ХХ століття. Тоді автомобілі почали прикрашати великими підвісками і доповнювати шинами величезних розмірів, діаметр яких становив мінімум 1,2 метра. В цей час був знятий знаменитий бойовик під назвою "Mad Max", познайомив нас з легендарною машиною-монстром "Перехоплювач".

Що стосується історії шоу Monster Trucks, то перше офіційне шоу пройшло в 1981 році. Боб Чандлер, житель США, створив перший в світі вантажівка-монстр "Bigfoot" і проїхався на ньому по двох що стоять у полі легковим автомобілям. Цю подію було знято на відео і показано в його магазині автозапчастин. Боб, таким чином, хотів залучити клієнтуру у свою лавку. Одного разу один потрібний чоловік побачив цей ролик і запропонував Бобу показати цей трюк наживо перед людьми. Чоловік погодився на це, і всі люди, які побачили шоу, були в захваті і вимагали продовження.

Як зараз?

Шоу зараз популярно у всьому світі і проводяться різні заходи в усьому світі, наприклад, у США, Нідерландах і Канаді – "Monster Jam", в Австралії – "Monster Events", у Великобританії – "Monster Truck Show". Видовищні виступи організовують великі компанії – USHRA і TNT Motorsports.

Цей захід вважається небезпечним, тому асоціація гоночних автомобілів MTRA розробила правила безпеки, яких повинні дотримуватися. Приміром, якщо тачка не обладнана вимикачами запалювання, срабатывающими при відмові гальм або втрати контролю над автомобілем, то її не випустять на арену шоу. Всі машини-монстри повинні бути обладнані пожежними пристроями, ременями безпеки, а водії - їздити у шоломах і підголівниках.

В один час в шоу використовувалися будинку, шкільні автобуси та інші предмети, які тачки тиснули під час заходу. Але це виявилося небезпечним, так як уламки летіли у глядачів і завдавали травми. Саме тому розлітаються перешкоди вирішили назавжди прибрати зі змагань. Автопарк Monster Trucks щорічно поповнюється новими дизайнерськими автомобілями, які відрізняються високою потужністю і безпекою.

Як буде?

Прогрес розвитку та адаптації цього руху відзначений і в Україні. У Дніпрі вже кілька років проводиться захід під назвою BestRoboFest. Під егідою цього конкурсу в перший раз ведеться виставка машин-монстрів, яка отримала назву MonsterCarsUA.

facebook.com/monstercarsua

У заході взяли участь багато конструктори з різних міст України. Незвичайні мотоцикли, баггі, лигерады та інші божевільні автомобілі були представлені глядачам і викликали справжній фурор. Унікальна колекція, представлена на шоу, була оцінена експертним комітетом і принесла призерам винагороди громадської організації Асоціація Ноосфера", заснованої Максом Поляковим.

Макс Поляков з Noosphere Ventures зазначив, що йому було приємно побачити, що кількість учасників і глядачів у цьому році було більше, ніж у попередньому, в першому році проведення конкурсу. Макс Поляків також сказав, що сподівається, що сьогоднішні інженери, представляють свої проекти на заході, в майбутньому стануть біля витоків відродження промисловості України. В наступному році планується ще більш яскраве і масштабний захід. Взяти участь у ньому зможе кожен, хто створює оригінальні винаходи. Цікаві розробки обов'язково будуть відзначені пам'ятними нагородами.