24 канал

Серпень – традиційно один з найбільш непростих місяців для російської валюти, і в цьому році негативна тенденція підтверджується особливо яскраво. Крім закінчення періоду податкових виплат на "росіянина" тисне несприятливий зовнішній фон і невисокий попит на ризиковані угоди.

Моніторити курс долара онлайн, а також його поведінку в парі з російським рублем, ви можете на сторінках сайту Instaforex.

Китай і США не домовляються

Наближається 1 вересня, а Трамп і уряд КНР не можуть дійти хоча б до якоїсь угоди. Це означає, що не за горами введення першого пакету мит для китайського експорту в США. І якщо спочатку мова йшла про 10%, то тепер ясно, що заходи будуть прийняті більш жорсткі, а з 1 жовтня мита взагалі можуть підскочити до 30%.

Теоретично час для пошуку консенсусу у конфліктуючих сторін є, але нічого не передвіщає, що вони зможуть домовитися.

Нафту зростає, але не зміцнює рубль

Незважаючи на те, що нафта змогла знайти в собі сили повернутися до позначки 60 доларів за барель чорного золота Brent, рублю це не сильно допомагає.

Нафту використовувала новини про скорочуються запаси енергоносія у США, про що громадськості повідомили спочатку в API, Американському інституті, що спеціалізується на нафти, а пізніше і в Міністерстві енергетики США.

Рука допомоги чорного золота була протягнута і від комітету ОПЕК+. Країни-експортери виконують план по скороченню обсягів видобутку, а ще публікують повідомлення, що загальні світові запаси нафти можуть скоротитися повсюдно вже у другому півріччі 2019. В іншій ситуації ці новини б дозволили нафти зрости в ціні ще сильніше.  

Криза в Латинській Америці і Європі

Непросто все складається і на іншому кінці Земної кулі – в Латинській Америці. Тут терпить лихо Аргентина, яка намагається змінити президента, а ще просить відстрочити виплати державного боргу. Слідом за аргентинським песо, який дешевшає на очах, в штопор вирушили і інші провідні валюти континенту.

В Європі масла у вогонь підливає новий уряд Великобританії, який не має наміру відкладати Brexit в довгий ящик. А Німеччина, головний двигун європейської економіки, публікує не найбільш обнадійливі цифри статистики.  

Попит на ОФЗ і валюти ЇМ

Незважаючи на існуючий попит на ОФЗ, аналогічного попиту на більш ризиковані активи поки не спостерігається. Ймовірно, він з'явиться, якщо ФРС ухвалить рішення знову знизити ставку на своєму черговому засіданні.