Зустріч глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні закріпила прихильність мінським домовленостям, - політологи

Головним досягненням називають відновлення роботи в "нормандському" форматі

Зустріч глав Міністерств закордонних справ "нормандської четвірки" в Берліні закріпила прихильність мінським домовленостям, вважають політологи Михайло Погребинський та Олена Дяченко, повідомляє телеканал "112 Україна".

Результати зустрічі позитивно оцінили всі її учасники, проте головним досягненням називають відновлення роботи у "нормандському" форматі після півторарічної перерви.

"Зустрілися для того, щоб згадати, що є Мінський процес. Це позиція насамперед Москви і міністрів закордонних справ Франції та Німеччини. І в другу чергу Києва, для якого тема номер один - це миротворці. Міністр закордонних справ Франції ясно і чітко сказав, що ця тема буде актуальна тоді, коли буде реальний прогрес у виконанні мінських угод. Тобто насправді вона не актуальна сьогодні", - вважає політолог Михайло Погребинський.

Цю позицію поділяє і лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук. За його висловлюванням, переговори підтвердили непорушність і безальтернативність мінської угоди. Вона повинна виконуватися в повному обсязі як з питань безпеки, так і щодо політичної складової.

"Франція і Німеччина виступлять єдиним фронтом. Насамперед вони будуть наполягати вони на формулі Штайнмаєра. А в другу чергу - якщо навіть буде розглядатися ця формула миротворчої місії, то виключно після реалізації мінських домовленостей", - впевнена політичний експерт Олена Дяченко.

Щоб розблокувати переговорний процес, потрібно провести конституційну реформу, прийняти закон "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" і закон про проведення виборів на Донбасі, заявляє Медведчук.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів