Зустріч глав МЗС "нормандської четвірки" підтвердила непорушність і безальтернативність мінських угод, - Медведчук

Фото з відкритих джерел

Зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн "нормандської четвірки" підтвердила непорушність і безальтернативність мінських угод. Так прокоментував вчорашні переговори в Берліні лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук.

"Це потужний удар по позиції "партії війни", представники якої поспішили поховати досягнуті в Мінську домовленості", - впевнений політик.

Медведчук нагадав, що мінські угоди повинні виконуватися в повному обсязі, як в частині питань безпеки (припинення вогню, відведення важких озброєнь), так і в політичній складовій.

При цьому політик зазначив, що відмови виконувати ці пункти "спровокували ескалацію конфлікту і загальмували питання обміну утримуваними особами".

"Якщо ми хочемо зрушити з мертвої точки, якщо хочемо розблокувати переговорний процес, то повинні перейти до реалізації "Комплексу заходів по виконанню Мінських угод". Для цього необхідно провести конституційну реформу, прийняти закон "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", а також закон про проведення виборів на Донбасі (вони передбачені Мінськими угодами)", - вважає він.

Він додав, що також необхідно "забезпечити помилування і амністію шляхом введення в чинність закону, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької і Луганської областей України" (це дозволить провести обмін утримуваними особами на основі принципу "всіх на всіх").

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів