Зруйновані українські пам'ятники в Польщі буде відновлено, - Дещиця

Також знову розпочнуться ексгумаційні роботи польської сторони в Україні

З відкритих джерел

Посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив про те, що Україна і Польща домовилися про відновлення ексгумаційних робіт польською стороною в Україні, а також про відновлення зруйнованих українських пам'ятників на півдні Польщі. Про це він сказав в інтерв'ю "Укрінформу".

За словами посла, зустріч співголів Консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерського минулої п'ятниці в Кракові зняла напруженість у двосторонніх відносинах.

Новини за темою: Глава польського інституту Нацпам'яті: Варшава не може вибирати Києву героїв, але й мовчати про злочини проти поляків теж не буде

"У ЗМІ з'явилася інформація про те, що одним з досягнень цієї зустрічі було рішення про відновлення пошукових та ексгумаційних робіт в Україні. Але насправді, це було лише одне з питань, яке узгоджене обома сторонами в цій спільній заяві. Крім того, було досягнуто порозуміння у питаннях відновлення українських місць пам'яті на території Польщі, які стали об'єктами актів вандалізму ще з 2014 року", - заявив Дещиця.

В ході інтерв'ю посол нагадав, що на півдні Польщі в цілому були зруйновані сім об'єктів, і сторони обговорили ситуацію з кожним з них.

Новини за темою: У польському Щецині розпочато демонтаж пам'ятника Подяки Радянським солдатам

Фізичне відновлення пам'ятників буде проходити крок за кроком, з урахуванням особливостей кожного конкретного випадку і всіх юридичних процедур.

Раніше повідомлялося про те, що міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про те, що в нинішніх відносинах між Україною і Польщею немає прогресу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів