ЗМІ: У Насірова побачили готовність позбутися митниці разом з Гаврилюком

Повідомляється, що Насіров буде дуже радий, якщо з-під нього виведуть митницю разом зі старими "скелетами Януковича" у вигляді того ж одеського Гаврилюка

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров спокійно ставиться до відділення митниці у незалежну структуру у складі Мінфіну. Про це у статті "Насіров позбавиться від "митних скелетів" разом з митницею" на depo.ua пише Віталій Дяченко.

Автор, посилаючись на джерела в Одеській митниці, зазначає, що Насіров практично не цікавиться митними справами, бо нічого у них не розуміє. Тому питання підпорядкування цієї служби Мінфіну напряму (а відповідний законопроект "Про Національну митну службу України" вже зареєстрований у Верховній Раді) його мало хвилює.

"Ручне управління" поверненням ПДВ – це його стихія, а "митні схеми" – ні. З іншого боку, Насіров не може просто взятися і позбутися від митниці, яку вважає "п'ятим колесом" і чекає вирішення її долі "нагорі". При таких умовах, що митниця в ДФС існує як "валіза без ручки", там продовжують крутитися схеми і кадри ще часів Януковича, а боротьба з корупцією на митниці залишається балаканиною", - наголошується в матеріалі.

Зокрема автор звертає увагу, що яскравим тому прикладом є керівник митного поста "БОНД" Іллічівського порту в Одеській області Олександр Гаврилюк.

За його словами, Гаврилюк останні 5 років працював начальником митних постів "ЗАЗ" і "БОНД" в Іллічівську, через які проходять всі основні вантажопотоки, що складаються з "білих" і "сірих" вантажів. Втім, через шум, який підняв навколо митниці Саакашвілі, Гаврилюку стали підшукувати нове місце.

"Гаврилюк останнім часом стажувався як перший заступник керівника Херсонської митниці. У свою чергу, остання подія сколихнула громадськість і підприємців Херсонщини, і під стінами ДФС у Києві була масштабна акція протесту. А шум - це те, чого менше всього зараз хоче Насіров, який, нагадаємо, взагалі мало цікавиться митницею, але страждає через неї репутаційно. Власне, тому Насіров і буде дуже радий, якщо з-під нього виведуть митницю разом зі старими "скелетами Януковича" у вигляді того ж одеського Гаврилюка", - наголошується в матеріалі.

За даними ЗМІ, у грудні громадські активісти, митні брокери, приватні підприємці, а також представники митно-брокерських компаній під стінами ДФС неодноразово проводили акції протесту щодо очищення нинішньої влади від прихильників колишнього президента. Окремою вимогою була люстрація одного із керівників митного поста в Одеській області Олександра Гаврилюка, якого активісти вважають носієм "сірих схем" на Одещині. Громадські активісти зустрілися з представниками Державної фіскальної служби та офіційно передали свої вимоги. Крім того, мітингувальники передали своє звернення до Антикорупційного форуму Саакашвілі в Києві.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів