ЗМІ опублікували нові подробиці собору, на якому УПЦ відмовилася брати участь у створенні автокефальної церкви

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

ЗМІ опублікували нові подробиці Собору УПЦ МП, на якому було ухвалено рішення про те, що УПЦ не братиме участь у створенні автокефальної церкви. На думку єпископів УПЦ МП, Томос "не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності і поглибить поділ та посилить конфлікти серед народу України". "За таких умов приєднання єпископату, духовенства та мирян Української православної церкви до цих процесів вважаємо неможливим", - наголошується в заяві.

Напередодні Собору в Києво-Печерській лаврі, предстоятелю Української православної церкви (МП) митрополиту Онуфрію передали лист від константинопольського патріарха Варфоломія, в якому містилася директива єпископату УПЦ у повному складі прибути на зустріч із Порошенком.

Предстоятель УПЦ Онуфрій проігнорував цей лист, оскільки не визнає владу Фанару (Константинополя) над церковною Україною. Про це повідомило джерело в УПЦ, пише видання "Країна".

На соборі було 83 із 90 архієреїв. Із 7 відсутніх - троє хворіли (до собору вони надіслали лист із особистим підписом про підтримку Блаженнішого митрополита Онуфрія), ще двоє були за кордоном, а один не зміг приїхати з технічних причин. Ще один - Олександр Драбинко пішов в "Український дім" до Порошенка.

На самому початку Архиєрейського собору митрополит Онуфрій поставив на голосування два питання: перший - чи потрібно проводити зустріч з президентом? Другий - чи згодні єпископи, що зустріч потрібно проводити в Києво-Печерській лаврі?

Телефонна розмова митрополита Онуфрія з Петром Порошенком вийшла дуже емоційною. Предстоятель УПЦ був спокійний.

Видання стверджує, що Порошенко вимагав від Онуфрія "відступитися" в процесі автокефалії.

На рішення архиєреїв з приводу місця зустрічі з Порошенком активно намагався вплинути митрополит Вінницький Симеон, який вважається "людиною Порошенка" і "кандидатом у голови нової церкви".

Він переконував присутніх, що потрібно їхати в "Український дім", що в архієреїв УПЦ є, що сказати президенту, що треба піти на компроміс із владою. До того ж позиція Симеона за автокефалію отримала жорстку публічну критику з боку величезної кількості архієреїв УПЦ.

З'ясувалося, що у митрополита вінницького немає не тільки хоч якоїсь підтримки серед інших єпископів УПЦ, але навіть серйозного авторитету, оскільки за ним на соборі не пішла навіть десята частина ієрархів.

"В умовах повного неприйняття його позиції в лавах єпископату УПЦ митрополит Симеон розгубився і морально "поплив", він так і не зміг чітко відповісти на пряме запитання митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки щодо того, збирається чи ні Симеон залишати (канонічну і визнану, - ред.) УПЦ заради кар'єри в релігійній структурі, створюваній з подачі Константинополя", - резюмувало джерело в УПЦ.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів