Журналістка "РИА Новости" в Литві заявила про спробу СБУ її завербувати

Журналістка має українське громадянство і постійний вид на проживання в Литві

"РИА Новости" Известия

Кореспондент "РИА Новости" в Литві Ірина Високович заявила, що СБУ намагалася її завербувати.

Це нібито відбулося 1 червня у Херсоні, куди вона прибула висвітлювати судовий процес по справі керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, пише "РИА Новости".

Журналістка має українське громадянство і постійний вид на проживання в Литві.

За словами Високович, невідомі в цивільному підійшли до неї на вході в зал засідань суду після того, як одна з жінок, яку вона не знає, стала звинувачувати її в роботі на Перший балтійський канал, заборонений в Україні.

"Спочатку мене вивели на вулицю і під приводом того, що рятують від розлючених українських патріотів, посадили в автомобіль, представившись співробітниками СБУ, і повідомили, що прямуємо до відділення Служби", - заявила журналістка.

За її словами, з трьох розмовляли з нею співробітників ніхто повністю не представився.

"Було багато питань про мою роботу на Першому балтійському каналі, з яким я давно не співпрацюю. На питання, для кого я висвітлюю судовий процес над Вишинським, я чесно відповіла, що співпрацюю з "РИА Новости". Після цього один з чоловіків заявив, що вони готові були мене відпустити, але їх начальство "вимагає крові" і "розкручування ситуації", тому треба підписати деякі документи", — затверджує Високович.

На питання, тиснули на неї, журналістка сказала: "Так, тиснули, але в м'якій формі, тихо і спокійно казали, що можу залишитися тут, але якщо чесно розповім, що їх цікавило, то піду додому".

Після декількох годин такої бесіди, яка не була оформлена протоколом, журналістку нібито змусили підписати папір про готовність співпрацювати з СБУ і розповідати про співробітників "РИА Новости".

"Мені сказали, що псевдонім у мене буде Мила, мене відпустять, а потім зв'яжуться, інакше я залишуся тут надовго. Перед тим як відпустити, мене змусили сказати на камеру, що я не маю претензій до СБУ", — стверджує журналістка.

Агентство пише, що Високович змогла повернутися в Литву, проте з-за затримання, яке навіть не було оформлено належним чином, не змогла виконати редакційне завдання і передати новини про суд над Вишинським.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів