Згода Фінляндії на будівництво "Північного потоку-2" не містить жодного економічного інтересу, - посол

За словами Олефірова, він би хотів, щоб цього рішення не було, але Фінляндія керується виключно законодавством

Андрій Олефіров 112.ua

Згода уряду Фінляндії на будівництво газопроводу "Північний потік-2" не містить жодного економічного інтересу. Про це в ефірі "112 Україна" сказав надзвичайний  повноважний посол України у Фінляндії Андрій Олефіров.

"Жодного економічного інтересу у Фінляндії немає, оскільки та труба буде проходити виключно через економічну зону, а не через територіальні води Фінляндії, і жодних відгалужень цього Nord Stream для Фінляндії не буде", - сказав він.

"Друга позиція, треба розуміти, де починається газопровід і де він закінчується. Я не хочу звинувачувати Німеччину в тому, що вона надала дозвіл, але треба чітко усвідомлювати, про що йдеться. Газопровід починається в Росії, іде виключно по економічній зоні Фінляндії, ще не надали дозволу ані Швеція, ані Данія, і він завершується в Німеччині, а Німеччина надала дозвіл буквально минулого тижня. Для мене абсолютною нісенітницею є те, що виробник "Газпрому" та власник цієї труби - це те, що повністю суперечить усій позиції, яку виробив ЄС і яка стосується газової політики та енергетичної політики в Європі. Я б хотів, щоб цього рішення не було. Фіни керуються виключно законодавством. Якби не було Конвенції про море, вони б не надали на це дозволу", - підсумував посол.

Зазначимо, що Єврорада обговорює можливість розширення дії газової директиви на трубопроводи з третіх країн у межах заходів, спрямованих на протидію реалізації будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України.

Раніше повідомлялося, що уряд Фінляндії дав згоду на будівництво газопроводу "Північний потік-2". 

Як пояснюється у заяві, згода уряду — формальність: перш ніж вона набуде чинності, проектна компанія, що подала заявку, має виконати низку зазначених у рішенні умов. Зокрема, будівельники мають вжити заходів для мінімізації шкоди екології Балтійського моря і прокласти газопровід так, щоб він не заважав можливим майбутнім інфраструктурним проектам.

Крім того, компанії-заявнику, для того щоб розпочати роботи, треба отримати дозвіл Регіональної державної адміністрації Південної Фінляндії відповідно до чинного фінського законодавства.

Як повідомляється, на виняткову економічну зону Фінляндії передбачено ділянку газопроводу завдовжки 374 км. Заявку на будівництво було подано ще у вересні 2017 року.

Нагадаємо, будівництво "Північного потоку-2" вже було схвалено Німеччиною.

"Північний потік-2" — проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км, є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса пролягає паралельно наявному магістральному газопроводу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів