Згідно із законопроектом про нацбезпеку, ЗСУ у разі відсічі агресії будуть підпорядковуватися президентові, - Вінник

За його словами, документ має запобігти політичному впливу на діяльність Збройних сил України у майбутньому

Народний депутат Іван Винник студії "112 Україна". 25.01.2017 112.ua

Законопроект про національну безпеку України передбачає, що у разі необхідності відсічі агресії Збройні сили України будуть підпорядковуватися верховнокомандуючому, на них не можна буде вплинути опосередковано, зокрема через Верховну Раду. Про це сказав секретар комітету ВР з нацбезпеки і оборони, депутат від БПП Іван Вінник в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Поряд з іншим у нас докорінно змінюється система органів військового управління, української армії, ЗСУ, у нас чітко розділяється вперше в історії України політичний вплив на діяльність ЗСУ таким чином, що ЗСУ будуть підпорядковані верховнокомандуючому у разі необхідності відсічі будь-якої збройної агресії, тобто захисту безпеки громадянина. Жодним чином політики опосередковано, через ВРУ тощо не зможуть впливати на діяльність ЗС. В цьому головна ідея, закладена у цей проект", - сказав Вінник.

Він анонсував, що законопроект скоро буде оприлюднено на сайті парламенту.

"Наші партнери США чітко зафіксували, що його потрібно приймати", - додав нардеп.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України 17 січня схвалила проект закону "Про національну безпеку України". Разом з тим, на сайті парламенту ще немає даних про офіційну реєстрацію документу, натомість деякі ЗМІ опублікували текст проекту закону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів