Олена Зеркаль
З відкритих джерел

Під час судового засідання Міжнародного суду в Гаазі Україна буде просити зобов'язати Російську Федерацію у вигляді запобіжного заходу вивести з Донбасу важке озброєння та забезпечити контроль за кордоном, а також забезпечити права кримського-татарського та українського населення в Криму. Про це заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль за результатами першого дня слухань.

"Ми просимо Росію, перш за все, забезпечити виконання двох міжнародних Конвенцій, і в зв'язку з цим: забезпечити контроль на кордоні, вивести всі озброєння з "ЛНР" і "ДНР" та забезпечити умови, при яких ці контрольовані нею терористичні організації не здійснювали би терактів з використанням цієї зброї. Крім того ми просимо забезпечити права кримськотатарського та українського населення в Криму", - повідомила Олена Зеркаль.

За словами заступника голови МЗС України, є підстави очікувати позитивного рішення суду з цього питання. "Ми не просимо нічого зайвого, що виходить за межі компетенції цього суду; ми не просимо нічого, що виходить за межі виконання зобов'язань країни-підписанта цих конвенцій", - додала вона.

Відзначимо, що в понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН проходить засідання за позовом про порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.