Олена Зеркаль
З відкритих джерел

Українська сторона готова надати Міжнародному суду в Гаазі своє заперечення на виголошену 7 березня промову російської делегації, але детальне подання аргументів відбудеться на подальших стадіях судового процесу. Про це на своїй сторінці у Facebook заявила заступник голови МЗС Олена Зеркаль.

"У нас є відповідь щодо кожної позиції за фактами. Але детальне уявлення наших аргументів щодо цих фактів буде відбуватися на подальших стадіях процесу. Наразі важливо показати, що наявної інформації достатньо для запровадження тимчасових заходів", - заявила Олена Зеркаль.

За словами Зеркаль, аргументи російської сторони, які були викладені вчора, є досить добре підготовленими, хоч і ґрунтуються на "болючій логіці". І українська команда до пізньої ночі працювала над контраргументами, які сьогодні пролунають на судовому засіданні.

"Правові аргументи РФ є досить передбачуваними. Радники РФ виявилися винахідливими юридичними гімнастами: щоб представити цілісну позицію, вони використовували всі можливі і неможливі зачіпки, які інколи суперечать самі собі. Складається враження, що жоден суд у світі і жодна норма права не забороняють Росії безкарно знищувати людей. Це не так. І ми досить аргументовано це доведемо", - додав заступник міністра.

Як повідомлялося, раніше в Міжнародному суді ООН представники Російської Федерації пояснили походження зброї в бойовиків, заявивши, що радянська або залишена українською армією зброя лежала в шахтах, і бойовики знайшли її самі. В СБУ таку заяву РФ назвали частиною інформаційної операції в гібридній війні проти України.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.