Видання нагадує, що Зеленський та прем’єр Канади Джастін Трюдо домовились тиснути на Іран, аби той віддав "чорні скриньки" збитого літака.

Зеленський наголосив, що розраховує на результат у цій справі з Іраном, і йдеться не лише про бортові самописці.

"Вони не тільки не повертають нам чорні скриньки, є й інші їхні обіцянки. Вони повинні офіційно вибачитися. Вони повинні заплатити адекватні компенсації… Вони повинні зробити те, що обіцяли. В іншому випадку у нас не буде іншого виходу — і вони знають нашу позицію — крім як звертатися до міжнародних судів", — сказав президент.

Він додав, що Іран пояснював затримку передачі бортових самописців пандемією коронавірусу, але "ця проблема не може чекати нескінченно".

Нагадаємо, що в ніч з 7 на 8 січня 2020 року поблизу столиці Ірану розбився пасажирський літак Boeing 737, який належав авіакомпанії МАУ. На борту перебувало 176 осіб, із них 9 - члени екіпажу. Серед загиблих 11 українців, двоє були пасажирами. Більшість жертв - з Ірану і Канади.

У суботу вранці, 11 січня, Генеральний штаб Збройних сил Ірану заявив, що в український літак Boeing 737 влучила ракета, запущена військовим центром Вартових Ісламської Революції.

.