Зеленського, Гончарука та Бородянського просять відреагувати на призначення Юраша головою Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті

Обурені громадяни України оприлюднили лист на ім'я президента, прем'єр-міністра і міністра культури

Андрій Юраш "112 Украина"

Обурені громадяни України оприлюднили лист на ім'я президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Олексія Гончарука та міністра культури Володимира Бородянського щодо ймовірного призначення головою Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті Андрія Юраша, пише ZIK.

Зазначається, що мільйони вірян України з надією очікують на настання миру в країні – не тільки на сході, але й на всіх теренах нашої багатостраждальної держави. Про це чітко засвідчила грандіозна підтримка нового президента Володимира Зеленського та його програми, націленої на забезпечення прав і свобод усіх громадян.

"Усі сподіваються на об’єднання замість розділення, міжконфесійне порозуміння замість розпалювання ворожнечі між українцями", – йдеться в листі.

Автори нагадують, що особливо небезпечною та ганебною була політика попереднього президента Петра Порошенка щодо питань віри, яку він брутально використовував для власних політичних цілей. Своїми діями він не лише зухвало порушував наріжні принципи української Конституції – відділення держави від церковних справ та забезпечення рівних прав і свобод на свободу віросповідання, але й низку міжнародних угод, які Україна ратифікувала як цивілізована європейська країна.

"Політична та моральна відповідальність за це лежить на чиновниках центрального органу виконавчої влади у сфері державно-церковних відносин. Пан Андрій Юраш, директор департаменту Мінкульту у справах релігій і національностей, всі попередні п’ять років використовував свої повноваження для неприхованого надання преференцій одній з конфесій, зареєстрованій в Україні, та зухвало дискримінував інші, зокрема її священників та вірян, порушуючи закони України", – вказують автори звернення.

Зокрема, у вересні цього року Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу проти цього одіозного чиновника за фальсифікацію у справі проти клірика Української православної церкви.

Раніше Окружний адміністративний суд м. Києва встановив, що Міністерство культури порушило законодавство у питаннях нереєстрації статутів релігійних організацій Української православної церкви. Саме Андрій Юраш відмовляв у реєстрації десяткам релігійних організацій та вчиняв тиск з цією метою на інших держслужбовців.

Його коментарі в ЗМІ викликали обурення у вірян. Так, рік тому він заявив, що держава може відібрати в Української православної церкви Свято-Успенську, Києво-Печерську лавру та Свято-Успенську Почаївську лавру. "У прерогативах державних органів вирішувати її подальшу долю", – сказав тоді чиновник.

Окрім того, Юраш неодноразово відкрито заперечував право релігійної спільноти, зокрема Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, виступати опонентом уряду в питаннях порушень прав і свобод вірян. Просуваючи низку антицерковних законопроектів, зокрема № 4128 (щодо зміни підлеглості релігійних громад), чиновник прямо висловив обурення тим фактом, що існує альтернативне експертне середовище, яке його не підтримує.

Також саме за каденції Андрія Юраша в Організації Об’єднаних Націй заявили про стурбованість фактами нетерпимості до громадян, які належать до конфесії, щодо якої державою було розгорнуто кампанію з дискримінації. Про це свідчить доповідь Управління Верховного комісара з прав людини ООН про ситуацію з правами людини в Україні, що охоплює період з 16 листопада 2017 року до 15 лютого 2018 року.

У жовтні 2018 року було підписано комунікаційну заяву Спеціального доповідача ООН – фактично вперше в історії України представники міжнародної спільноти, наділені спеціальною дипломатичною та правовою зобов’язальною компетенцією, порушили офіційне провадження за фактами недотримання прав вірян УПЦ та спрямували до держави Україна запит, який ґрунтується на зобов’язаннях України виконувати міжнародні стандарти щодо захисту прав людини на своїй території.

А напередодні президентських виборів ООН опублікувала доповідь про ситуацію з правами людини в Україні, в якій рекомендувала уряду України: "Виконати міжнародні зобов’язання України у сфері прав людини (ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські й політичні права і ст. 2 Декларації про ліквідацію всіх форм нетерпимості та дискримінації на основі релігії чи переконань), тобто не тільки забезпечити право сповідувати свою релігію або переконання як одноосібно, так і спільно з іншими спостерігати, виконувати обряди та здійснювати навчання, а й ужити ефективних заходів для забезпечення того, щоб ніхто не зазнавав дискримінації з боку жодної державної установи, групи осіб або окремої особи за ознакою релігії чи переконань".

Автори листа наголошують, такі висновки міжнародних організацій – це оцінка діяльності Андрія Юраша на посаді Директора департаменту Мінкульту у справах релігій і національностей.

Вони здивовані спробами Юраша швиденько перефарбуватися, щоб потрапити вже до нової політичної команди, і закликають представників нової влади звернути увагу на спроби переглянути результати конкурсу на призначення голови Державної служби з питань етнополітики і свободи совісті, які сьогодні розгортаються з метою проштовхнути Андрія Юраша на зазначену посаду, і рішуче покласти їм край.

"Вочевидь, такі спроби свідчать про корупційну складову, завдяки якій цей одіозний чиновник прагне нівелювати рішення членів експертної комісії. Держава має дати рішучу відсіч будь-яким спробам реваншу деструктивних сил, які дискредитують її в очах власних громадян та міжнародної спільноти", – зазначається в листі.

Джерело: 112.ua
Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>