Запровадження воєнного стану вплине на навчальний процес тільки в разі необхідності посилити безпеку дітей, - Міносвіти

У разі загострення ситуації можливий посилений захист навчальних закладів та запровадження комендантської години

"Новое время"

Запровадження воєнного стану на цей момент не впливає на роботу школ, додаткові заходи застосовуватимуться лише у разі, якщо цього потребуватиме безпека дітей та захист країни. Таке роз'яснення надає Міністерство освіти і науки.

"Ми просимо вчителів, батьків, керівників закладів та всіх дотичних до освіти зберігати спокій та діяти раціонально. Сьогодні, і ми сподіваємося, що надалі, жодних змін у роботі закладів освіти не передбачається. Це, зокрема, стосується роботи закладів, що розміщені на території 10 областей, де запроваджено воєнний стан. Про будь-які зміни, якщо вони трапляться, ми обов'язково оперативно інформуватимемо", - цитують слова міністра освіти Лілії Гриневич.

За її словами, жодних змін щодо пропускного режиму в закладах, графіку їхньої роботи тощо наразі не передбачається.

"Хочу ще раз наголосити, що будь-які зміни можливі виключно тоді, якщо цього потребуватиме захист країни та передусім безпека наших дітей. У разі змін батьки, вчителі та інші зацікавлені особи одразу отримають усю необхідну інформацію" - додала міністр.

У разі виникнення потреби, введення воєнного стану дає можливості військовим адміністраціям (у разі їх створення) впливати на забезпечення закладів освіти, встановлювати посилену охорону, використовувати їхні потужності та майно, більш гнучко здійснювати кадрову політику, а також регулювати роботу закладів, зокрема, запроваджувати комендантську годину.

Новини за темою: Воєнний стан: Як зміниться робота основних сфер життєдіяльності в Україні (доповнюється)

Нагадаємо, у зв'язку з Азовською кризою Верховна Рада на позачерговому засіданні 26 листопада погодила президентську ініціативу запровадити воєнний стан на 30 днів у певних регіонах. Президент підкреслив, що не вдаватиметься до обмеження свобод громадян, доки в цьому не буде необхідності.

Зауважимо, РНБО роз'яснює, що режим воєнного стану почав діяти з 14:00 26 листопада в десяти регіонах України - Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів