Демальянс

У рамках розгляду позову України до Російської Федерації про дотримання двох міжнародних Конвенцій буде порушено питання окупації Криму. Про це заявила народний депутат від фракції БПП Світлана Заліщук в ефірі телеканалу "112 Україна".

"У рамках цих двох Конвенцій, на жаль, ми не розглядаємо питання агресії та окупації, тому що ці дві конвенції не регулюють цю тему. Водночас неможливо буде розглядати питання расової дискримінації без опосередкованого розгляду питання щодо тимчасової окупації Кримського півострова", - заявила Світлана Заліщук.

Вона також зазначила, що під час розгляду цієї частини позову представники України будуть змушені спочатку сказати, що Росія захопила Кримський півострів, і це дає їм можливість реалізовувати всі репресії й унеможливлює дії України щодо протидії.

При цьому парламентарій зазначила, що Російська Федерація визнає юрисдикцію Міжнародного суду ООН саме з питань цих двох Конвенцій. Крім того, заявила Заліщук, рішення суду буде юридичним, а не політичним. "Всі попередні резолюції, в тому числі ООН, ПАРЄ, Парламентськкої Асамблеї, НАТО, ОБСЄ, - це все політичні документи. Від Міжнародного суду ми чекаємо юридичного рішення", - зазначила вона.

За словами Світлани Заліщук, у зв'язку з цим воно буде обов'язковим до виконання Російською Федерацією.

Зазначимо, в понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН проходить засідання за позовом щодо порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Слухання, які пройдуть з 6 по 9 березня, почалися із заслуховування української сторони. 7 і 9 березня буде заслухано російську сторону, 8 березня слово буде надано Україні.

Нагадаємо, 16 січня МЗС України подав позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.