Закріплення євроатлантичного курсу на конституційному рівні лише посилить розкол у суспільстві, - думка

Закріплення євроатлантичного курсу на конституційному рівні лише посилить розкол в суспільстві. Таку думку висловив лідер громадського руху "Український вибір - право народу" Віктор Медведчук. Згідно з результатами останніх соцопитувань, в Україні кількість прихильників вступу до НАТО не перевищує 44%, а 36% виступають проти - зазначив громадський діяч.

Поділяє думку політика і політичний експерт Руслан Бортник: "Внесення таких змін, на мою думку, є формою приниження української Конституції. Немає жодної країни в ЄС і НАТО, яка б вносила такі зміни в Конституцію. Всі чудово розуміють, що Конституція - це основний базовий документ, народу України, а політичні, економічні або військові блоки - ситуативні, клієнтурні, постійно змінюються".

Експерт підкреслює: цю важливу поправку політики повинні погоджувати з народом України - замість того, щоб виступати від його імені.

"Декларація таких цілей в Конституції створить як внутрішні додаткові лінії розлому, так і може викликати додаткове загострення в Донбасі, адже однозначно стане червоною ганчіркою для Росії. Приймати таке рішення може тільки український народ на всеукраїнському референдумі", - додав він.

Експерт стверджує - внесення змін до Конституції ні на крок не наблизить Україну до вступу в ЄС і НАТО, тому що самі ці організації не заявляють готовність розглядати Україну як кандидата в члени.

медведчу

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів