Законопроект щодо реінтеграції окупованого Донбасу врегулює питання затяжного АТО, - Севостьянова

На думку Севостьянової, наразі це питання є нагальним, після того як на законодавчому рівні РФ визнано країною-агресором

Заступник міністра юстиції Наталія Бернацька в ефірі "112 Україна" 112.ua

Законопроект щодо реінтеграції окупованого Донбасу врегулює питання затяжної Антитерористичної операції (АТО). Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

"Є багато нюансів термінології, тому що для нас усіх не є секретом, що триває військова агресія, і цей термін вживається на міжнародній арені і в статуті міжнародного кримінального суду, наприклад, як злочин, але на сьогоднішній момент ми розуміємо, що введення військового стану і по факту оголошення війни не будуть вигідними Україні для того, щоб впровадити реформи, отримувати підтримку весь цей період часу. Тому, звичайно ми шукаємо альтернативи для того, щоб зберегти інтереси наших громадян, для того щоб покращувати ситуацію в економічному плані з реформами тощо; з іншого боку, також розставити всі крапки над "і", що є ефективний контроль Росії. Це (законопроект, - ред.) буде найбільш важливим для легітимізації ведення всіх бойових дій на цих територіях. Тому що для наших міжнародних спорів фактично ми просто доводимо, що РФ здійснює ефективний контроль над цими територіями, і цього нам достатньо, для того щоб казати, що вони окуповані. Юридично вже всередині країни нам важливо казати, що це тимчасова окупація, і ми розуміємо, що боремося за повернення наших територій та анексованого Криму. Ми вже юридично визначили, що Росія – це країна-агресор на законодавчому рівні, і наразі будемо рухатись у напрямку того, щоб законодавчо врегулювати питання такого затягнутого АТО. Тому дійсно це питання є нагальним, щоб вирішити, і мені здається, що реінтеграція буде дуже правильним терміном, щоб вказати на основну мету, яку ми переслідуємо", - зазначила вона.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що за його дорученням був розроблений законопроект щодо реінтеграції окупованого Донбасу. За його словами, документ базується на умовах, закріплених у мінських угодах. У підготовці законопроекту беруть участь експерти, народні депутати.

Сьогодні перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко анонсувала засідання РНБО для розгляду законопроекту щодо реінтеграції Донбасу. Зі свого боку, представник президента у ВР Ірина Луценко сказала, що документ представлять на зустрічі у Мінську, щоб обговорити текст на широкому рівні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...