Закон про військове вітання "Слава Україні!" передали на підпис президенту

Раніше за цей закон проголосував 271 нардеп Верховної Ради

З відкритих джерел

Закон про запровадження військового вітання "Слава Україні!" - "Героям слава!" передали на підпис президенту Петру Порошенку. Таку інформацію містить картка законопроекту на сайті парламенту.

У стройовому статуті ЗСУ передбачили вітання “Слава Україні!” та відповідь "Героям слава!"

У статуті внутрішньої служби Збройних сил України впорядкували ритуал підняття державного прапора України. Зауважимо, відповідно до чинного законодавства, при врученні бойового прапора особа вітає особовий склад з його отриманням, а військовослужбовці відповідають трикратним "Слава". Закон передбачає, що при врученні прапора особа вітає особовий склад словами "Слава Україні!", а військовослужбовці відповідають "Героям слава!"

При доопрацюванні до другого читання вирішили замінити слово "товариш" словами "пан (пані)" у статуті внутрішньої служби ЗСУ та стройовому статуті ЗСУ.

Також ввели зміни до закону про Нацполіцію, відповідно до яких під час перебування поліцейських у строю на вітання керівника або старшого за спеціальним званням "Слава Україні!" всі поліцейські, які перебувають у строю, відповідають "Героям слава!" Те саме відбувається при прощанні.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації.

Новини за темою: Не лише "товариш", але і "пан": У чому суть змін до статутів ЗСУ і навіщо взагалі потрібні військові вітання

Нагадаємо, законопроект 3 вересня зареєстрував у парламенті президент України Петро Порошенко. Парламент ухвалив закон на початку жовтня поточного року 271 голосом народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів