Закон про криміналізацію незаконного перетину держкордону опублікували в "Голосі України"

Нововведення наберуть чинності завтра

пресс-служба Госпогранслужбы

Офіційно опублікували у парламентському виданні "Голос України" закон № 2599-VIII про кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону в деяких випадках.

Документ передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 3 років за перетинання держкордону з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора в будь-який спосіб поза пунктами пропуску або без необхідних документів, або за документами з недостовірною інформацією.

Якщо таке порушення вчинено повторно чи групою осіб, відповідальність посилюється: позбавлення волі від 3 до 5 років. Найсуворіше покарання передбачається за описане порушення із застосуванням зброї - ув'язнення до 8 років.

Зауважимо, згідно із ст. 13 закону "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" в'їзд в Україну іноземцю чи особі без громадянства можуть заборонити для забезпечення нацбезпеки або охорони громадського порядку; для охорони здоров'я мешканців України; при подачі особою завідомо неправдивих відомостей чи підроблених документів. Також - якщо особа порушила у пункті пропуску правила перетину кордону чи не виконала вимоги прикордонників, якщо під час попереднього перебування в Україні іноземець не виконав рішення суду, або ж якщо особа незаконно відвідала тимчасово окуповану територію держави.

Новини за темою: Держприкордонслужба планує обладнати 157 пунктів пропуску апаратами для зчитування відбитків пальців

Нагадаємо, раніше парламент збільшував штрафи за незаконне перетинання кордону. З 29 квітня 2018 року за перетинання держкордону поза пунктом пропуску чи за підробленими документами накладають штраф від 3400 до 8500 грн. За повторне порушення протягом року або групою людей - 8500-13 600 грн. Умисний в'їзд до України іноземцем попри заборону передбачає штраф від 1700 до 5100 грн.

Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповані території - 3400-5100 грн, повторно групою осіб або протягом року - до 8500 грн. Але ці штрафи зможуть накласти тільки протягом трьох місяців з дня виявлення порушення і не далі як рік з дня вчинення правопорушення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів