Закон про деокупацію посилить позицію України щодо можливого розміщення миротворців ООН на Донбасі, - Порошенко

На думку глави держави, також документ сприятиме посиленню позиції Києва щодо звільнення заручників

Петро Порошенко, архівне фото Фото з відкритих джерел

Закон про деокупацію посилить позицію України у питанні щодо можливого розміщення миротворців ООН на Донбасі. Про це заявив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Росія як країна-агресор не матиме жодного права на участь у цій місії, яку має бути дислоковано на всій окупованій території, включно з тимчасово непідконтрольною нам ділянкою українсько-російського кордону", - уточнив він.

Також глава держави зазначив, що документ сприятиме посиленню позиції Києва стосовно звільнення заручників.

Раніше президент заявляв, що відповідний закон проголошує ключовим мирний і політико-дипломатичний шлях, незважаючи на те що він регламентує і військовий аспект.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала за основу так званий законопроект про деокупацію Донбасу (офіційно - № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях") 6 жовтня. "За" проголосували 233 народних депутатів. Таким чином, АТО може перейти в самооборону України, Об'єднаний штаб ЗСУ - замінити Антитерористичний центр у ролі керівника захисту територій держави. З документа вилучили згадку про мінські домовленості. Плануються й інші зміни, адже документ ухвалено тільки в першому читанні. Попереду підготовка до другого.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...