Закон імені Окуєвої: Геращенко переконаний, що в Україні потрібна програма захисту учасників кримінального провадження

Відповідний законопроект зареєстрували у парламенті 8 червня нинішнього року

Народний депутат Антон Геращенко в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

В Україні треба створити програму захисту учасників кримінального провадження, щоб цим займався окремий орган - Національна служби захисту свідків і потерпілих. Таку позицію висловив нардеп від НФ, член колегії МВС Антон Геращенко 14 червня. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Під час реформування правоохоронних органів в Україні треба створити програму захисту учасників кримінального провадження, переконаний Антон Геращенко.

"Сьогодні, коли розслідують дуже важливі злочини проти олігархів, політиків тощо, кожен свідок, потерпілий чи співучасник стоїть перед вибором: надати свідчення проти якогось олігарха, бандита і жити у страху все життя або відмовчатися, а якщо і дав такі свідчення на попередньому досудовому слідстві, відмовитися від них", - зазначив нардеп.

За його словами, саме тому у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект.

"Я і група депутатів ВР зареєстрували минулого тижня законопроект, який було розроблено разом з моїм радником паном Денисом Монастирським і групою експертів з Європейської консультативної місії. Це закон про захист учасників кримінального провадження. Це новий закон, який, якщо ми його ухвалимо, а я впевнений, що ухвалимо, створить Національну службу захисту учасників кримінального провадження, і спеціальна служба буде займатися роками захистом тих чи інших людей", - додав Геращенко.

Новини за темою: Чеченський опір, Євромайдан і АТО: Чим запам'ятається Народний герой України Аміна Окуєва

Нагадаємо, 8 червня в українському парламенті зареєстрували законопроект № 8457 щодо безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. Проект встановлює умови безпеки учасників кримінального провадження, викривачів у корупції та їхніх родичів. Документ передбачає створення Національної служби захисту свідків і потерпілих.

Зазначимо, нардеп Антон Геращенко говорив про необхідність таких змін ще восени 2017 року.

Геращенко про необхідність захисту свідків Фейсбук Антона Геращенко

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів