Захист Мартиненка у суді продемонстрував юридичну недосконалість головного доказу НАБУ

За його словами, ця ксерокопія виявилася "фількіною грамотою"

Захист екс-депутата Миколи Мартиненка під час нещодавнього судового засідання продемонстрував юридичну недосконалість головного доказу НАБУ у "справі Мартиненка". Про це повідомила його прес-служба з посиланням на адвоката Ігоря Черезова, пише gazeta.ua.

"Всі звинувачення НАБУ будується на тому, що Микола Мартиненко нібито є власником офшорної компанії "Брадкрест", якою чеська компанія "Шкода" нібито незаконно перерахувала гроші нібито від контракту з "Енергоатомом". Кілька років близький до НАБУ депутат Сергій Лещенко на ефірах потрясав ксерокопією з прізвищем Мартиненка, вписаної в банківський формуляр про "Брадкрест". А НАБУ на цій ксерокопії (!) побудувало все своє звинувачення щодо Миколи Мартиненка. Хоча для доказу провини, у відповідності із законодавством України, необхідні виключно оригінали документів", - нагадав адвокат.

За його словами, ця ксерокопія виявилася "фількіною грамотою".

"Це наочно продемонстрував в суді захист Мартиненко – представивши абсолютно аналогічну ксерокопію, з позначкою "ЗРАЗОК", в якій власником компанії "Брадкрест", значився детектив НАБУ Віталій Дерновий. Саме він закінчував розслідування справи. Причому, в цій ксерокопії стояв підпис, дуже схожий на підпис детектива Дернового. Такий "документ" може зробити хто завгодно за 10 хвилин з допомогою… ксерокса, навіть депутат Лещенко, що хизувався схожим папірцем на ефірах. Оцініть глибину абсурду: власником цієї компанії можна легко зробити абсолютно будь-якулюдини, того ж Лещенка, – і після цього заводити проти нього справу НАБУ", - сказав Ігор Черезов.

"На самому початку справи Мартиненка стало очевидним, що НАБУ наповнило справа папірцями, з якими можна, хіба що сходити куди-небудь - наприклад, на телеефір", -  зазначив адвокат.

"Це ганьба для НАБУ. Фейковоа справа розвалюється через відсутність доказів вже на перших засіданнях суду. 80% матеріалів НАБУ з "200 томів" є аналогічним ксерокопіями, навіть для виду ніким не завіреними. 20% інших нібито доказів – такі ж нікчемні папірці і у нас є цьому документальні підтвердження. Лещенко тепер повинен з'їсти цю ксерокопію і публічно вибачитися за свій "чорний піар" проти Мартиненка. НАБУ може зібрати всі свої "тома" та здати їх на макулатуру. А на виручені гроші купити собі ходячи б один Кримінально-процесуальний кодекс і уважно його вивчати, щоб в інших справах так публічно не ганьбитися", - підкреслив Черезов.

З відкритих джерел

Адвокат зазначив, що захист представить в суді ряд документів, які повністю спростовують всі звинувачення НАБУ у "справі Мартиненка".

"Там немає самого складу злочину, навпаки – держпідприємства "Енергоатом" і "Східний ГЗК" отримували прибуток в інтересах держави. Це підтверджують і незалежні експертизи", - зазначив Ігор Черезов.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів