Захист Мартиненка ініціює звільнення 5 суддів і стверджує, що вони фальсифікували рішення в інтересах НАБУ та САП

Захист Мартиненка сподівається на неупереджений розгляд скарг Вищою радою правосуддя

Адвокат Миколи Мартиненка звернувся до Вищої ради правосуддя зі скаргою на дії суддів колегії судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва. Про це повідомляє "Еспресо.TV" із посиланням на прес-службу Миколи Мартиненка.

Захист вимагає притягнути наступних суддів: Тютюн Т. М., Гладій С. В., Журавель А. А., Павленко А. П., Трясун Ю. Р. до дисциплінарної відповідальності та звільнити їх із посад. Він нагадав, що згадані п'ять суддів колегіально розглядали апеляційну скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на постанову Солом'янського районного суду, згідно з якою НАБУ фактично зобов'язувалося припинити провадження у так званій "справі Мартиненка".

"Намагаючись догодити антикорупційним прокурорам і НАБУ, судді Апеляційного суду Києва не тільки явно вийшли за межі своїх повноважень (адже рішення Солом'янського районного суду не оскаржувалось, про що було зазначено у постанові). Але й пішли на пряму фальсифікацію судового рішення, фактично створивши нову норму кримінального процесуального закону. Судді послалися на норму частини четвертої статті 399 КПК України як на підставу для прийняття до провадження апеляційної скарги прокурора. Але згадана норма закону має зовсім протилежний зміст - вона зобов'язує суд відмовити у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку", - зазначили у прес-службі Мартиненка.

"Отже, судді розуміли незаконність оскарження ухвали слідчого судді Солом'янського райсуду і для виправдання незаконності розгляду апеляційної скарги навмисне відзначили неіснуючі положення кримінального процесуального закону", - йдеться у скарзі адвоката.

Як пише ЗМІ, захист Мартиненка сподівається на неупереджений розгляд скарг Вищою радою правосуддя. На його думку, притягнення суддів Апеляційного суду Києва до відповідальності за фальсифікацію судового рішення має стати гарним уроком всій судовій системі. Потрібно поважати закон, і тоді не потрібно буде боятися та виконувати злочинні забаганки так званих "борців з корупцією".

Джерело: Еспресо.TV

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...