Захист екс-міністра юстиції Лавриновича подав апеляцію на його арешт

Повідомляється, що також подано заяву до прокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності прокурора і слідчого

Екс-міністр юстиції України Олександр Лавринович в ефірі "112 Україна" 112.ua

Захист колишнього міністра юстиції України Олександра Лавриновича оскаржив рішення суду, який обрав йому запобіжний захід у вигляді 60 днів арешту. Про це у коментарі "Українським новинам" повідомив син екс-чиновника, Максим Лавринович.

"Подано сьогодні апеляційну скаргу", – зазначив він.

Максим Лавринович також додав, що сторона захисту подала заяву до прокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності прокурора і слідчого за свідомо незаконне притягнення екс-міністра до кримінальної відповідальності.

15 вересня Печерський районний суд Києва заарештував колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича терміном на два місяці.

Новини за темою: ГПУ повідомила про підозру Януковичу та Лавриновичу щодо захоплення влади за допомогою повернення до Конституції-1996 у 2010 році

6 вересня Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому президенту Віктору Януковичу та колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу в захопленні влади за допомогою незаконного повернення в 2010 році Конституції 1996 року. Повідомлення було відправлено за місцем проживання.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Януковичу і Лавриновичу в захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції шляхом внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції в редакції 1996 року і його офіційного опублікування.

Новини за темою: ГПУ повідомила про підозру Януковичу та Лавриновичу щодо захоплення влади за допомогою повернення до Конституції-1996 у 2010 році

Зазначимо, сам Лавринович заявляв, що не визнає провини в інкримінованих йому діяннях, оскільки виконував свої посадові обов'язки.

Нагадаємо, в 2004 році Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції, внаслідок яких Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою. Рішення суду, по суті, ввело в дію Конституцію 1996 року. Зміни до Конституції набули чинності в 2006 році.

У 2010 році Конституційний суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, повернувши президенту частину втрачених після конституційної реформи 2004 року повноважень.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів