banner banner banner

Західний коп з першого чи другого пострілу прострілив би автомобільну шину, а не людину

Народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів про те, чому РПЛ проголосувала за бюджет, як оцінює діяльність і відставку Абромавичуса, а також як стала можливою гонитва поліцейських за порушниками ПДР, яка викликала резонанс і трагічно закінчилася

Західний коп з першого чи другого пострілу прострілив би автомобільну шину, а не людину
"112 Украина"

Наталія Влащенко

Журналіст

Народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів про те, чому РПЛ проголосувала за бюджет, як оцінює діяльність і відставку Абромавичуса, а також як стала можливою гонитва поліцейських за порушниками ПДР, яка викликала резонанс і трагічно закінчилася

Влащенко: Сьогодні події тижня ми обговорюємо з народним депутатом України Ігорем Мосійчуком.
Доброго вечора. Чи буде Радикальна партія, у разі чого, голосувати за відставку уряду? І чи можна довіряти вашій фракції після того, як Ляшко у мене в ефірі говорив, що не буде голосувати за бюджет, а самі проголосували?

Мосійчук: Я був одним з тих, хто категорично виступав проти прийняття бюджету. Я не голосував за його прийняття, бо знаходився в лікарні, і мене пізніше вже переконав своїми аргументами Олег Валерійович, чому саме відбулося це голосування. Я хочу наголосити, що фракція Радикальної партії не голосувала за жодну поправку до Податкового кодексу, які були направлені на те, щоб щемити підприємців, обкладати більшими податками і вибудовувати нелогічну економічну політику. Але коли дійшло до бюджету -  фракція проголосувала, і це в багатьох викликало шок. Нашу позицію змінило виключно те, що по одній дванадцятій до державного бюджету минулого року не могло існувати військо, і треба врахувати, що країна знаходиться в стані війни. І тільки тому, що військові потребують коштів – тільки тому наша фракція проголосувала за цей недолугий бюджет. Всі звинувачення стосовно якихось коштів, які були перераховані на якісь підприємства, близькі до партії, не мають під собою підгрунтя, тому що на це підприємство держзамовлення було вдвічі більше минулого року.  Це єдиний завод в Україні, який випускає пожежні автомобілі. Ті, хто говорить про те, що наші депутати в цьому якось зацікавлені, мають звернутися до НАБУ і з’ясувати.

- А коли ви казали, що не будете голосувати за бюджет, ви не знали, що військовим потрібні гроші?

- Фракція своєю позицією хотіла примусити не змінити сам бюджет, а змінити формування і, відповідно, сам бюджет. Змінити підхід до Податкового кодексу, до тих, на нашу думку, злочинних змін, за які фракція і не голосувала, власне. А коли ми усвідомили,  і відбувався шантаж з боку інших колег,  що вони не проголосують, тому що якісь їхні "хотєлки" не задоволені, і під загрозу було поставлено саме існування бюджету і, відповідно, фінансування війська, тоді і було прийнято непопулярне для партії рішення - голосувати за бюджет. Голосуючи, Радикальна партія продемонструвала, що для нас важливіші не рейтинги, а захист країни.

- Чи буде Радикальна партія голосувати за відставку уряду?

- Буде, тому що політика уряду є провальною. Абромавичус сам собі поставив четвірку за роботу, але я сподіваюсь, що це по 12-бальній шкалі, тому що, на переконання нашої партії, оцінка-  рівно одиниця. Оцінювати роботу цього міністра треба за наступними критеріями: нехай міністр вийде на парламентську трибуну і прозвітує про свою роботу. Але у звіті чітко зазначить, скільки робочих місць створено в країні за час його урядування. Хай пояснить, чому у нас падає експорт, і що він зробив, щоб експорт не падав.  Роботу міністра так треба оцінювати, а його звинувачення повинні перевірятися на найвищому рівні.

- Чи користувалися ви коли-небудь "корочкою" депутата у власних інтересах?

- За весь час свого депутатства я жодного разу не заходив в урядову будівлю. Я жодного разу не використовував "корочку" для того, щоб когось призначити, натиснути на ухвалення якогось рішення. На низовому рівні в мене були розмови, в тому числі і з керівниками деяких державних структур. Я пишу щотижня тисячу звернень, і дійшло до того, що на підставі одного з них мене звинуватили.  

- Чи правда, що Радикальна фракція торгується за повернення до коаліції?

- Так, це правда. І ціна така: нас не цікавлять посади міністрів, керівників державних підприємств. Нас цікавить нова коаліційна угода. Ми говоримо про створення нової коаліції, на новому фундаменті. В новій угоді має бути прописано багато речей, таких, наприклад, як скасування оподаткування пенсій, відхилення змін до Конституції в частині особливого статусу Донбасу, плюс повна зміна економічного курсу.

- Те, що Ляшко хоче бути першим віце-прем'єром і просить собі кілька міністерських квот – це чутки?

- Це – неправда. Жодної торгівлі за те чи інше міністерство Радикальна партія не веде.

 

- Цього тижня стався абсолютно незрозумілий інцидент між лідером партії та депутатом Лозовим, який багато років був його помічником.

- Наскільки відомо мені, станом на цю хвилину Андрій Сергійович Лозовий залишається головою Київської міської організації Радикальної партії Олега Ляшка. Андрій пережив операцію, досить складну і неприємну. Він був дезінформований, і в нього відбувся зрив. Всі питання знято, і скажу,що в партії, звичайно, є дискусія внутрішньопартійна. І це нормально для будь-якої живої партії. Але жодних натяків на якийсь розкол немає.

- У чому був сенс дискусії Лозового і Ляшка?

- Це була не дискусія, а в даному випадку Андрій був дезінформований і видав дезінформацію на своїй сторінці у"Фейсбуці", і чому він її, власне, і видалив. А дискусії в партії точаться щодо різних позицій, в основному ідеологічних.

- Ви були заступником голови батальйону "Азов". Військовий прокурор Матіос назвав добробати незаконними формуваннями. Як тут можна навести порядок?

- Мені цікаво, де був п. Матіос, коли в квітні – травні 14-го року добровольці на сході рятували країну від російської агресії?  Чим займався він тоді?  Яке моральне право він має робити такі заяви? Я добре знаю ситуацію з батальйоном "Торнадо" і судом, який відбувається. Треба, щоб суд був відкритий, щоб країна могла знати, що відбулося насправді, чому був оточений і роззброєний цей батальйон. Вагон з якою контрабандою вони зупинили, хто саме "кришував" цю контрабанду. Мене звинуватили, що я віддавав якісь накази батальйону "Торнадо", а це саме я зупинив кровопролиття  і попросив хлопців не чинити збройний спротив, коли Матіос намагався натравити на них спецпідрозділ "Альфа".  

- У Києві вночі поліція переслідувала машину, яка їхала на великій швидкості, відкрила вогонь, і одного з пасажирів буловбито.

- Те, що відбулося, я вивчав, як перший заступник голови комітету ВР з правоохоронної діяльності. Дійсно, поліція має дуже жорстко реагувати на ті гонки,  які  влаштовують мажори. Але наскільки професійно спрацювала поліція? За моїми даними, отриманими від працівників поліції, було випущено 77 куль, поліцейськими. Лише 14 з них втрапили в площину автомобіля, який переслідувався. Одна з тих куль позбавила життя 17-річного хлопця.  Це говорить про непрофесіоналізм. Необхідно провести службове розслідування, прокуратура має провести розслідування правомірності й ефективності застосування зброї.  Західний коп з першого або другого пострілу прострілив би автомобільну шину, а не людину.  Я ні в якій мірі не хочу захищати мажорів, які гасають, але це говорить про те, що треба звернути увагу і на професіоналізм поліції. Два десятки поліцейських автомобілів переслідують обкурених чи обпитих юнаків і не можуть їх заблокувати.

- Ви спілкуєтеся з Корбаном?

- Так, наскільки це можливо. Але не Корбаном єдиним – у країні до сотні політичних в’язнів. І про це говорять вже в Європі. На це реагують депутати з інших країн. Наприклад, щодо моєї справи була реакція двох потужних фракцій Європарламенту, в тому числі європейських консерваторів. Я бачу зрушення, влада побачила проблему, яка є. Почали змінювати запобіжні заходи, деякі справи почали навіть закриватися, і я сподіваюсь, що влада почує і зрозуміє проблему для себе. 

- 17 вересня минулого року депутати проголосували за те, щоб взяти вас під варту. Вас у ВР затримували два десятки співробітників СБУ на чолі з Гелетеєм. Як ви спілкувалися під час затримання, адже ви раніше були знайомі?

- Гелетей зайшов і попрохав, щоб з мого боку не було якоїсь неадекватної реакції. Її  і не було. Мене зранку попередили два депутати від НФ, Котвіцький і Дейдей, про те, що мене заарештують. Я мав можливість втекти, але ні тоді втікати я не збирався, і зараз не збираюся. В той день, в обід, я поїхав на засідання Тимчасової слідчої комісії щодо кривавих подій в Мукачевому, і ця спецкомісія,  за моїм наполяганням,  проголосувала за звернення до президента щодо невідповідності займаній посаді і звільнення рідного брата Валерія Гелетея, який на той час був виконуючим обв’язки керівника СБУ в Закарпатській області. А вже ввечері Валерій Гелетей прийшов мене заарештовувати. Що стосується депутатів, які проголосували за мій арешт, то їм показали якісно змонтоване відео. Багато хто перебував в шоці, багато хто був опрацьований тими, хто знав про те, що це відбудеться. Але хочу наголосити, що майже сто порук  на мою підтримку і бажання  взяти мене на поруки висловили народні депутати з усіх фракцій парламенту. 

- А брали вас на поруки ті, хто проголосував за ваш арешт?

- Так, звичайно.

- А ви дійсно стверджуєте, що Шокін викрав матеріали у справі Гонгадзе?

- Я зробив таку заяву в ефірі одного з телеканалів,  за два дні до свого арешту. Я думаю, що до цих матеріалів колись дійде справа. З матеріалів справи зникли деякі документи, які стосуються причетності до цієї справи вищих посадових осіб держави. Я це знаю з матеріалів апеляційного розгляду в суді – що там були ці матеріали. Це стосується Кучми.

- Ігоре, чи усвідомлюєте ви, що форма боротьби іноді вбиває зміст? І що іноді вона сіє в самих борцях помилкове відчуття, що їм все дозволено?

- Якщо ви маєте на увазі, що я ставив на коліна колишнього міністра оброни "ДНР"  чи колишнього мера Стаханова, який зараз за звинуваченняму сепаратизмі знаходиться в СІЗО,  чи даішників в Бердянську – то це було під час війни. Якщо в перших двох випадках це був більше виховний елемент для публіки, яка з того боку знаходиться, то що стосується даішників, то на той момент в машині знаходилися затримані сепаратисти, а від нас вимагали відкрити автомобіль. Ми цього не зробили. Я вважаю, що на той момент я і мої підлеглі діяли адекватно.

- В мережі було ваше зізнання, що ви визнаєте свою провину у справі, щодо якої зараз йде слідство. Так ви визнали свою провину чи ні?

- Я заплатив дуже велику ціну за це відео. Я переніс операцію, в мене зараз відкрита четверта виразка. Я стверджую, і я вже маю докази, і я їх надам, – це зізнання вибите з мене шляхом катування, шляхом ненадання мені медичної допомоги. Я подробиці надам в суді і звернувся до міжнародних, українських інституцій з цього приводу.

- Хто вам ближче – Олег Ляшко або Андрій Лозовий?

- Обидва.

- Чи знаєте ви про існування Червоних бригад в Італії в 70-ті роки?

- Звичайно.

- Чи вважаєте ви їхню діяльність прогресивною, а методи можливими?

- Ні.

- Хто є вашим джерелом отримання ексклюзивної інформації?

- Люди, які працюють в різних відомствах і підтримують мене і мої погляди.

- Чи є в сучасному політичному, провладному топі люди, які викликають у вас повагу? І хто це?

- Багато таких людей. Наприклад, в деяких моментах це Андрій Денисенко, Парасюк.

- Що ви найбільше ненавидите в людях?

- Брехню.

- Що ви ненавидите у собі?

- Лінь. І я кожен день з нею борюся.

- На скільки кілограмів ви схудли?

-  На 105.

- Що викликає у вас більший інтерес – політика, література чи особисте життя?

- Діти.

- Чи є в Україні чесні прокурори?

- Немає. 

- Хто ваш найближчий друг?

- Андрій Лозовий.

- Місячний бюджет вашої сім`ї?

- Десь 12-15 тис. грн.

- Назвіть трьох найбільш корумпованих чиновників в Україні.

- Президент, прем’єр, Мартиненко, Кононенко.

- Чого ви боїтеся більше смерті?

- Ганьби.

- Улюблений тип жінки на прикладі публічної особистості?

- Моя дружина.

- Чи є у вашій біографії щось, що ви приховуєте?

- Мою біографію перевертали десятки разів.

- Улюблена книга?

- "Хрещений батько".

- Що ви вмієте робити руками, щоб цим заробляти на життя?

- Клеїти шпалери, а ще люблю бджіл і пасіку.

- Три найбільші небезпеки України?

- Зовнішня агресія, внутрішній безлад, корумповані чиновники.

- Дуже дякую, Ігоре Володимировичу.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>