Заяви Константинополя щодо України отримають "рішучу і жорстку відповідь", - РПЦ

У Москві збираються "рішуче і жорстко" відповісти на дії Вселенського патріархату щодо України. 15 жовтня в Мінську відбудеться священний синод Російської Православної Церкви

РПЦ/ТАСС

Російська православна церква обіцяє жорстко і рішуче відповісти на заяви Константинополя щодо України. Як повідомляє "ТАСС", про це повідомив секретар з міжправославних відносин відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Ігор Якимчук в ефірі одного з російських телеканалів.

"У понеділок в Мінську заплановано засідання Священного Синоду РПЦ і вищий виконавчий орган РПЦ дасть належну оцінку того, що сталося сьогодні. Відповідь буде рішучою і твердою, вона буде адекватною тій ситуації, яка склалася", - заявив представник РПЦ.

Протоієрей Якимчук також зазначив, що "рішення Константинопольського патріархату канонічно мізерне: жодних особливих привілеїв розглядати звернення з апеляціями після рішень церковних судів у інших Православних церквах Константинопольський патріархат не має, він привласнив цей привілей і зробив це в обхід своїх власних канонічних збірників".

Новини за темою: Порошенко: Заклики захопити Лавру, монастир або храм можуть бути тільки від московської агентури

Якимчук вважає, що дії Константинопольського патріархату ведуть "шляхом розколу з усіма сумними наслідками для єдності світового православ'я".

У свою чергу голова синодального відділу РПЦ із взаємовідносин Церкви з суспільством та ЗМІ В. Р. Легойда заявив, що "Константинопольським Патріархатом здійснено безпрецедентну антиканонічну дію, що є спробою руйнації основ православного канонічного ладу. Інакше не можна оцінити заяву Константинополя про вступ в канонічне спілкування з розкольниками і з особою, відлученою від Церкви. Священний Синод Російської Православної Церкви на найближчому засіданні 15 жовтня в Мінську дасть належну оцінку цього діяння".

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України й офіційно затвердив, що церквою-матір'ю Україні є Константинополь. Синод зняв анафему очільника УПЦ КП Філарета та предстоятеля Українській автокефальної православної церкви Макарія. Патріарх Філарет заявив, найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор, щоб створити єдину Українську помісну церкву.

Новини за темою: Половина парафій Московського патріархату приєднається до Єдиної Української церкви - УПЦ КП

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів