Європейський центральний банк запустив програму купівлі облігацій на 1 трлн євро

Як пишуть іноземні видання, у понеділок ЦБ купували зокрема зобов'язання Німеччини, Франції, Італії та Бельгії, але в невеликих обсягах

http://myfin.net/
Європейський центральний банк у понеділок, 10 березня, запустив програму купівлі суверенних облігацій, що викликало зниження прибутковості німецьких, іспанських, італійських паперів в очікуванні подальшого зменшення процентних ставок на європейському фінансовому ринку. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"ЄЦБ і національні банки, які входять у євросистему, як і було оголошено раніше, почали купівлю облігацій у рамках Public Sector Purchase Programme", - йдеться у повідомленні.

Як пишуть іноземні видання, у понеділок ЦБ купували зокрема зобов'язання Німеччини, Франції, Італії та Бельгії, але в невеликих обсягах.

Прибутковість 10-річних облігацій Німеччини знизилася на 0,08 відсоткового пункта, до 0,32%, італійських - на 4 базисних пункти, до 1,28%, повідомляє іноземна інформаційне агентство. Прибутковість грецьких облігацій теж знизилася, до 9,8%.

Зазначимо, програма, схвалена у січні, передбачає придбання паперів на суму 60 млрд євро у місяць у період з березня 2015 р. до вересня 2016 р. і покликана стимулювати зростання ділової активності у єврозоні і знизити дефляційні ризики. Для запуску програми кількісного пом'якшення голови ЄЦБ Маріо Драгі довелося подолати опір низки країн і серію юридичних перешкод.

Джерело: Интерфакс-Украина

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів