Європейський суд з прав людини розгляне позов Олега Сенцова проти Росії

Справу українського режисера розглянуть разом із позовом України проти Росії про анексію Криму

Олег Сенцов продовжує голодувати у російській колонії, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів УФСІН Росії по Ямало-Ненецькому окрузі

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду позов українського політв'язня Олега Сенцова проти Росії. Як повідомляє "Інтерфакс", про це у своєму телеграм-каналі написав керівник міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чіков.

У своїй скарзі Сенцов стверджує, що стосовно нього російська влада порушила статтю 3 (заборона тортур) і статтю 5 (право на свободу і безпеку) Конвенції по захист прав людини і основних свобод.

Європейський суд пов'язав скаргу засудженого за надуманим звинуваченням режисера зі справою "Україна проти Росії" про анексію Криму, тому судовий розгляд за позовом Сенцова відкладено до результатів розгляду цієї справи.

На надання письмового висновку щодо позову Сенцова ЄСПЛ дав уряду РФ термін до 16 січня 2019 року.

Нагадаємо, що український режисер Олег Сенцов був затриманий в Криму в травні 2014 року за вигаданими звинуваченнями у підготовці терактів на території анексованого півострова. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Сенцов відбуває свій термін у колонії "Білий ведмідь" в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

14 травня 2018 року українець, який не визнає свою провину, оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських тюрмах. Станом на 4 жовтня Сенцов не приймає їжу вже 144 дні.

Новини за темою: Серцева недостатність, ревматизм і проблеми з нирками: Адвокат розповів про стан Сенцова

Європейський суд з прав людини — міжнародний судовий орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави - члени Ради Європи, що ратифікували Європейську конвенцію про захист прав людини і основних свобод. Росія — єдина країна Ради Європи, де законодавчо з 2015 року дозволили не виконувати рішення ЄСПЛ.

Більшість рішень ЄСПЛ влада Росії не виконує, але прямо не відмовляється виконувати. Станом на вересень 2018 року з 2380 постанов Європейського суду проти Росії виконали лише 608 (25,5%).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів