Володимир Хандогій в ефірі телеканалу "112 Україна"
112.ua

З європарламентарями необхідно проводити роботу і підштовхувати їх до того, щоб надати Україні безвізовий якомога швидше. Про це президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій заявив в ефірі "112 Україна".

"Я думаю, що ми пройшли точку неповернення. Зараз може йтися про якісь форс-мажорні обставини, які можуть перешкодити нам отримати цей довгоочікуваний безвізовий режим", - зазначив він.

На запитання про те, чи варто спробувати прискорити цю процедуру Хандогій відповів: "Спробувати треба. Треба вести роботу з європарламентарями. Це правильна позиція - підштовхувати їх до якнайшвидшого вирішення питання... Мені здається, що тут не перегнути палицю. Є зараз графік розгляду, він, у принципі, нормальний. Якщо нам вдасться трошки посунути, це було б добре. Але я не думаю, що нам треба форсувати цю тему".

Новини за темою: В ЄС запевнили, що мають намір завершити процедуру надання безвізу Україні в найкоротші терміни, - МЗС

Нагадаємо, 28 лютого Європарламент і Рада ЄС погодили безвізовий режим для українців. Посли при ЄС 2 березня 2017 р. від імені Ради підтвердили неформальну угоду про лібералізацію візового режиму для українців. 9 березня профільний комітет Європарламенту підтримав надання безвізового режиму Україні.

Тепер домовленість повинен підтвердити ЄП на пленарній сесії, яку заплановано орієнтовно на 3-4 квітня. Остаточне затвердження безвізового режиму для громадян України має відбутися на засіданні Ради ЄС у закордонних справах 11 травня.