Євродепутати закликають скасувати е-декларування для антикорупціонерів

Такі законодавчі зміни вони вважають тиском на громадських активістів

З відкритих джерел

20 депутатів Європейського парламенту та учасники неформальної групи "Друзі європейської України" просять скасувати е-декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

Лист із закликом депутати направили 4 травня президенту Петру Порошенко, прем'єр-міністру Володимиру Гройсману та спікеру парламенту Андрію Парубію, повідомляється на сайті Центру інформації про права людини.

Євродепутати висловили здивування прийнятими законодавчими змінами з електронного декларування для антикорупційних активістів.

"Ми переконані, що ці нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, які займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про доходи - це не потрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок ", - заявили вони.

На думку євродепутатів, це "вияв тиску на тих громадських активістів, які виконують надзвичайно цінну роботу по викриттю та повідомлення про випадки корупції в Україні", - йдеться в листі.

Депутати закликають негайно переглянути прийняті зміни і засвідчити, що зусилля української влади у боротьбі з корупцією є "щирими і серйозними".

Автори листа - Петрас Ауштревичус, Ребекка Хармс, Анна Фотига, Павло Воля і інші депутати.

Нагадаємо, що 23 березня 2017 Верховна Рада України прийняла законопроект №6172, який передбачає внесення змін і доповнень в Закон України "Про протидію корупції".

Згідно з документом, військовослужбовці-контрактники і мобилизовані бійці звільняються від обов'язку заповнювати електронні декларації. Однак під час розгляду у сесійній залі народний депутат Тетяна Чорновіл внесла поправку, якою передбачається обов'язок електронного декларування для представників громадських організацій, що працюють у сфері запобігання, протидії корупції та всіх тих суб'єктів, хто співпрацює з такими організаціями.

Також раніше повідомлялося, що Мін'юст ініціює скасування кримінальної відповідальності за несвоєчасну подачу е-декларації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів