ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити екс-політв'язню Афанасьєву 2 тис. євро

Компенсація належить за нелюдські умови перевезень в тюремному транспорті

facebook Gennadii Afanasiev

Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити 2 тис. євро колишньому політв'язню Кремля Геннадію Афанасьєву. Про це сам Афанасьєв написав на своїй сторінці в Facebook.

"ЄСПЛ повністю підтвердив правдивість моїх слів і свідчень у моїй долі та умов утримання в Кремлівських катівнях і в цілому тих подій, які відбувалися за 767 днів мого ув'язнення", - написав Афанасьєв.

При цьому компенсацію в 2 тис. євро він назвав "жалюгідною" і вважає, що ЄСПЛ пішов на поводу у російського уряду.

"ЄСПЛ сам порушив конвенцію. Він повинен був запропонувати Україні висловитися по суті моїх скарг, тому що я є громадянином України. Цього не відбулося", - додав Афанасьєв.

Наголошується, що захист Афанасьєва подавав дві скарги про пережитих їм нелюдських умовах перевезень в тюремних транспортних засобах Федеральної служби виконання покарань РФ.

Новини за темою: Афанасьєв підтвердив, що ЄСПЛ прийняв його скаргу на умови етапування до колонії в РФ

Правозахисник Ернест Мезак, що подавав звернення Афанасьєва в ЄСПЛ, Facebook уточнив, що одне звернення стосувалося перевезень заявника по залізниці в тюремну колонію в Сиктивкар, а інше - перевезення з Сиктивкара в Ухту для огляду офтальмологом і назад в 2015 році.

Мова йде про вкрай низькою площі розміщення, відсутності можливості або лягти і встати в камері в повний зріст, позбавлення сну режимними заходами, відсутність туалетів, проникнення холодного повітря з вулиці в камери і інших порушеннях.

За його словами, звернення було подано в квітні-травні 2016 року. Пізніше уряд РФ, не заперечуючи викладені факти, заявило про завищеною сумою моральної шкоди. Мезак у відповідь відправив у ЄСПЛ лист, в якому попросив стягнути на користь Афанасьєва компенсацію моральної шкоди у розміні 7 тис. євро і 5 тис. євро відповідно.

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко повернулися в Україну з російського висновки 14 червня 2016 року. Їх обміняли на одеситів-представників ЗМІ – Олену Глищинскую і Віталія Діденка, яких звинувачували в сепаратизмі.

У Росії Геннадію Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичного спільноти і засудили до семи років ув'язнення.

Афанасьєв був фігурантом так званої справи "кримських терористів", за яким також засуджені Олег Сенцов, Олександр Кольченко та Олексій Чирній. Вони були затримані співробітниками ФСБ в Криму навесні 2014 р., коли півострів анексувала РФ. Пізніше їх етапували в Росію, де засудили за організацію терактів і підпали офісів політичних партій на півострові.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів