Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "112 Україна". 09.02.2017
112.ua

Європейський Союз може ухвалити остаточне рішення щодо безвізового режиму для України до червня. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ексклюзивному коментарі телеканалу "112 Україна".

"Фактично зараз, щомісяця будуть відбуватися певні технічні процедури, які дозволять орієнтовно, думаю, до червня місяця за термінами, вийти на остаточні рішення. Я побачив незмінну позицію президента Європейської Ради в тому, що безвізовий режим для України буде введено, я схильний довіряти", – сказав Гройсман.

Він додав: "Якби не міграційна криза, що охопила Європу, ми б його отримали ще наприкінці минулого року. Принаймні рішення. Але оскільки ці міграційні процеси відбувалися і були в тому числі пов'язані з безпекою різних європейських країн, тому постало питання у тому, щоб зробити запобіжник: якщо, наприклад, у країнах безвізовий режим, як швидко прийнято оперативне рішення, наприклад, для того, щоб припинити цей режим".

Новини за темою: Порошенко подякував Лінкявичусу за підтримку України в питаннях безвізу і засудження агресії РФ

За словами українського прем'єра, Європейський Союз – велика бюрократична інституція, тож механізми має бути швидко опрацьовано.

"Вони зараз опрацьовують це. Я думаю, що цього місяця це буде проголосовано. Я так думаю, тому що у мене є наявна інформація. І далі ми вийдемо протягом 3-4 місяців на остаточне рішення і щодо України, я так розумію, і щодо Грузії", – сказав Гройсман.

У четвер, 9 лютого, журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив про ймовірність, що безвізовий режим з Європейським Союзом для України набуде чинності 12 червня, для Грузії - дещо раніше, 29 березня.

Новини за темою: В Європарламенті прогнозують, що до кінця літа безвіз з ЄС для України набере чинності

Напередодні Йозвяк повідомив, що тріалог щодо надання безвізового режиму для України відбудеться 28 лютого.

Як повідомлялося, 2 лютого Європарламент підтримав надання Грузії безвізового режиму.

Зазначимо, що дати розгляду в Європарламенті питання надання безвізового режиму Україні досі не було, проте у разі позитивного рішення ЄП щодо України до нас також буде застосовано механізм зупинення безвізового режиму.

Новини за темою: Глава МЗС Литви: Україна має всі шанси отримати безвіз вже найближчим часом