banner banner banner

ЄП закличе ЄС до санкцій проти відповідальних за "суворі заходи і смерті" на Майдані, - проект резолюції

6 лютого повинна бути проголосована резолюція, в якій міститься 22 пункти

Reuters
Європарламент має намір закликати ЄС і країни-члени почати підготовку персональних санкцій на поїздки, активи і нерухомість для українських чиновників, правників, олігархів, відповідальних за "суворі заходи і смерті" Майдану. Про це йдеться в проекті резолюції, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"(ЄП) закликає інституції ЄС, країни-члени вжити негайні дії, включаючи посилення дипломатичного тиску і підготовку персонально націлених заходів і санкцій на поїздки, активи і нерухомість українських чиновників, правників і їх бізнес-спонсорів (олігархів), відповідальних за застосування суворих заходів і смерть протестувальників, та активізувати зусилля, щоб припинити відмивання грошей і ухилення від сплати податків українськими компаніями і бізнесменами у європейських банках", - йдеться в пункті 14 спільного проекту резолюції по Україні, розробленому усіма політичними групами ЄП.

Наголошується, що резолюція буде винесена на голосування у четвер, 6 лютого, після того як у середу в ЄП відбудеться обговорення українського питання.

Разом з тим ЕП має намір закликати ЄС, США, МВФ, Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк "продовжувати готувати довгостроковий пакет конкретної фінансової підтримки, щоб допомогти Україні впоратися з погіршенням фінансової та соціальнї ситуації та надати економічну підтримку, для того щоб уряд почав проводити необхідні глибокі та всеохоплюючі реформи для економіки".

У зв'язку з цим іншим пунктом пропонується висловити "привітання та підтримку триваючої роботи ЄС і США по створенню відчутного короткострокового пакету допомоги для України, який повинен бути запропонований новому тимчасовому уряду, щоб полегшити важке становище з платежами".

У цілому постановочна частина резолюції налічує 22 пункти.

Так, в пункті першому ЄП пропонує висловити "повну солідарність і підтримку" українським людям за їхні зусилля у напрямі вільної, демократичної і незалежної України та їх європейським прагненням".

Наголошується, що другим пунктом ЄП має намір висловити глибоку стурбованість у зв'язку з політичною кризою в Україні і насильницьким протистоянням в Києві, інших містах країни.

"(ЄП) переконливо закликає до політичного вирішення кризи, наполягає на справжній демократичній дискусії, дебатах про шляхи та засоби подолання конфронтації і розподілу країни", - йдеться в проекті резолюції.

У пункті третьому ЄП має намір рішуче засудити ескалацію насильства, висловлює співчуття сім'ям загиблих і "закликає українську владу повною мірою поважати цивільні права та основні свободи, а також вжити невідкладних заходів щодо припинення безкарності, розслідувати і покарати винних у насильстві проти мирних демонстрантів".

"(ЄП) закликає протестувальників на Майдані утриматися від використання сили, щоб підтримувати легітимність своєї справи мирним шляхом, просить всіх опозиційних лідерів і далі утримуватися від насильства, зберігати мирний протест", - наголошується в пункті четвертому проекту резолюції.

У пункті п'ятому міститься стурбованість застосуванням насильства з боку сил безпеки і насильницькими актами ультра-націоналістів.

Також вимога до президента України Віктора Януковича припинити "ганебне використання "Беркута" та інших сил безпеки для провокацій, викрадень, переслідувань, тортур і принижень, а також арештів міститься у пункті шостому.

"У цьому ж пункті ЄП в якості прикладу згадує викрадення та катування лідера Автомайдану Дмитра Булатова і нагадує Україні про її міжнародні зобов'язання", - наголошується в повідомленні.

Таким, сьомим, пунктом ЕП має намір закликати главу української держави віддати наказ зупинити цю практику і зажадати негайного і без будь-яких умов звільнення і політичну реабілітацію всіх демонстрантів і політичних ув'язнених, затриманих незаконно, у тому числі Юлію Тимошенко.

"(ЄП) закликає створити незалежний комітет з розслідування під егідою організації, такий, як Рада Європи для розслідування всіх порушень прав людини, які сталися з початку демонстрацій", - йдеться в проекті.

Одразу ж після цього в іншому пункті міститься нагадування про готовність ЄС підписати Угоду про асоціацію та глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Україною одразу ж після завершення політичної кризи і коли будуть виконані відповідні умови, визначені ще у грудні 2012 року у висновках Ради ЄС.

Дев'ятим пунктом депутати Європарламенту мають намір вітати рішення українського парламенту відзначити пакет законів від 16 січня як "позитивний крок у напрямку політичного вирішення кризи". Водночас ЄП висловив співчуття тим фактом, що закон про амністію "перетворює жертв в заручники", і вважає, що "звільнення протестувальників без будь-яких умов значно б спростило переговори і заспокоїло б суспільство".

Черговий заклик до президента та уряду до "серйозного залучення до всеохоплюючого діалог з опозицією, громадянським суспільством і протестуючим на Майдані для зниження напруженості та поляризації ситуації, а також для пошуку шляху подолання поточної політичної і соціальної кризи в Україні шляхом мирного вирішення" міститься в п. 10.

У пункті одинадцятому Європарламент має намір нагадати президенту Януковичу про відповідальність перед українським народом і міжнародною спільнотою утриматися від використання репресивних методів, вирішити політичну кризу, поважати права мирних протестувальників.

Один з пунктів присвячений участі ЄС в якості посередника і з метою спрощення процесу, який приведе до зниження напруженості, більш конструктивного діалогу з країною, подоланню кризи і подолання провалів тотальної недовіри".

"ЄП підкреслює, що такий діалог повинен бути прозорим, з участю представників Євромайдану і громадянського суспільства", - наголошується в проекті резолюції.

В іншому пункті ЄП має намір ініціювати створення постійної місії депутатів ЄП в Україні з метою "розрядити напруженість і спростити діалог між сторонами".

Крім того, ЄП має намір визначити свою позицію стосовно того, що одним з важливих рішень з врегулювання кризи в Україні є повернення до Конституції 2004 року.

ЄП також має намір закликати європейські інституції з країн ЄС бути більш широко відкритими для українського суспільства, зокрема, шляхом швидкої угоди про безоплатний візовий режим і, в кінцевому підсумку, безвізовий режим".

"(ЄП) вважає, що вартість візи повинна бути негайно знижена для молоді", - наголошується в проекті резолюції.

ЄП також наголошує на необхідності вжити "подальші зусилля для включення України в енергетичний ринок ЄС допомогою Енергетичного співтовариства".

У пункті 12 мова йде про Росію. "(ЄП) закликає Росію зайняти конструктивну позицію і припинити відповідні заходи і надмірний тиск, спрямовані на підрив суверенного права її сусідів вільно визначати своє майбутнє. (ЄП) Закликає ЄС і країни-члени говорити з Росією в один голос в підтримку європейських прагнень країн Східного партнерства при вільному виборі поглиблювати відносини з ЄС. Застосування політичного, економічного та іншого примусу порушує Гельсінський заключний акт і Будапештський меморандум 1994 року стосовно безпеки України. Нагадує, що ЄС і Росія несуть відповідальність за активну участь щодо миру і процвітання їх спільних сусідів, що вигідно і ЄС, і Росії, (ЄП) підтверджує свою переконаність у тому, що співпраця по досягненню цієї мети є єдиним способом просування вперед", - йдеться в проекті резолюції.

У прикінцевих пунктах ЄП має намір висловити свою підтримку подальшому залученню громадянського суспільства до процесу національних реформ, рекомендує поглибити міжпарламентське співробітництво з Парламентською асамблеєю Євронест, вітає участь Конференції місцевих і регіональних влад Східного партнерства.

Останнім, 22 пунктом, ЄП доручає своєму президенту довести цю резолюцію до всіх залучених сторін.

Вступна частина частина проекту резолюції присвячена опису подій Євромайдану.

Особливо слід відзначити два пункти: розчарування Європарламенту щодо того, що "незважаючи на міжнародний тиск, українська влада продовжує політику залякування, репресій, катувань і насильства проти протестувальників, що призвело до більш ніж двох тисяч поранених, як мінімум, шість чоловік були вбиті".

Цей пункт виписаний європейськими народниками" і "зеленими".

Іншим пунктом вступної частини Європарламент визнав за потрібне попередити: у разі силового розвитку подій або оголошення надзвичайного стану такі дії будуть розглядатися як "кримінальний злочин та порушення фундаментальних прав з глибокими міжнародними наслідками".

Автором цього пункту є європейські "народники".

Нагадаємо, 6 лютого, повинна бути проголосована резолюція.

Також відзначимо, що раніше Європейський парламент може оформити санкції проти українських чиновників, відповідальних за насильство щодо учасників Євромайдану, до кінця лютого 2014 року. Про це заявив віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич.

Джерело: Интерфакс-Украина
Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>