Янукович просить ВРП посприяти припиненню тиску на Оболонський суд

Екс-президент нагадує, що суд відмовився організувати допит низки свідків сторони захисту за допомогою єдиної законної процедури – через відповідне звернення до Росії із запитом про міжнародну правову допомогу

"ТАСС"

Колишній президент України Віктор Янукович просить Вищу раду правосуддя втрутитися в ситуацію, що склалася під час розгляду справи про держзраду, і посприяти припиненню політичного тиску на Оболонський суд Києва. Про це повідомили в адвокатському об'єднанні Aver Lex.

Відповідне звернення Янукович скерував до ВРП.

Як зазначає екс-президент, оскільки Оболонський суд переважно ухвалює рішення, які виходять за межі чинного Кримінального процесуального кодексу України, суперечать українському та міжнародному законодавству, є підстави вважати, що він перебуває під політичним тиском і змушений виконувати вказівки керівників держави.

Янукович нагадує, що суд відмовився організувати допит низки свідків сторони захисту за допомогою єдиної законної процедури – через відповідне звернення до Росії із запитом про міжнародну правову допомогу. 

"Суд постановив допитати всіх свідків захисту, які перебувають на території РФ, із застосуванням програми TrueConf Client, яка є аналогічною до загальновідомого Skype. Таку, визначену судом процедуру допиту свідків, які перебувають за кордоном, не передбачено жодним нормативним актом України і вона суперечить главі 43, зокрема статті 567 КПК України та Європейській конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах від 1950 року. Це порушення принципу законності, що також призведе до того, що докази не вважатимуться допустимими і не зможуть бути використані під час ухвалення процесуальних рішень. На ці докази не зможуть посилатися ані суд, ухвалюючи рішення, ані сторона захисту в разі його оскарження", - підкреслив Віктор Янукович.

Таким чином, він просить ВРП втрутитися у ситуацію і захистити суддів Оболонського районного суду від незаконного політичного тиску.

Як відомо, в Оболонському суді Києва розглядають справу про державну зраду, підозрюваним в якій є екс-президент. Наступне засідання призначено на середу, 18 квітня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів