Якщо не продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, то Росія почне звинувачувати Україну в невиконанні мінських угод, - Черниш

Разом з цим міністр підкреслив, що в цьому законі залишаються без уваги важливі моменти

Радио Свобода

Якщо не продовжувати дію закону про особливий статус Донбасу, то у Росії з'явиться можливість заявляти, що Україна не виконує мінські угоди. Таку думку висловив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, передає "Інтерфакс-Україна". 

"Я вважаю, що в іншому випадку (якщо не продовжувати дію закону, - ред.) ми дамо Росії карт-бланш (і не тільки Росії), говорити, що Україна не виконує мінські угоди. Але в цьому документі залишаються без уваги багато важливих моментів. У нас знову тяжіння до одного закону, хоч і символічного, який нічого не вирішує, а тільки демонструє. Насправді цей закон не вирішить проблему, і той, який нещодавно прийняли (закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", - ред.), на жаль, також не вирішує всі питання", - сказав він.

Також міністр прокоментував заяви депутатів, які стверджують, що норми закону про особливий статус Донбасі (в разі його продовження) суперечитимуть нормам чинного закону про деокупацію

"Я не бачу там протиріч. Я насправді вважаю, що закон про відновлення державного суверенітету на Донбасі не перекреслює можливості імплементації мінських угод. Росія маніпулювала цим, але коли всі міжнародні партнери побачили остаточний текст закону, сказали, що ніякої проблеми для імплементації мінських угод немає. А за законом про особливий порядок місцевого самоврядування, то він двічі голосувався парламентом, двічі, а тепер, перед виборами, раптом інші думки", - додав Вадим Черниш. 

Раніше спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Україна опиниться у невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону України про особливий статус Донбасу. На його думку, закон було ухвалено, але не було застосування цього закону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів