Категорично заперечую, що ми вже когось слухали: Луценко про прослуховування Седлецької та інших журналістів

Генпрокурор заявив, що слідство не цікавить нічого з їхньої журналістської діяльності, крім дати перебування в приміщенні, де сталося розголошення негласних слідчих дій

112.ua

Генеральний прокурор Юрій Луценко заперечує прослуховування телефону головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької та інших журналістів у слідстві у справі про розголошення таємниці досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником до відповідного рішення суду. Про це він заявив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

За словами Луценка, слідство запросило доступ до телефону Седлецької для того, щоб визначити дату зустрічі з директором НАБУ Ситником, під час якої він зачитав журналістам матеріали справи щодо прокурора Костянтина Кулика, зокрема розшифровку розмов його цивільної дружини.

При цьому генпрокурор підкреслив, що інформація на серверах "Київстару" не належить самому операторові й для того, щоб повідомити слідству місцезнаходження клієнта, оператор повинен використовувати 14 параметрів наявної у них інформації. "Тому суд повинен дозволити їм використовувати ці 14 параметрів – у тому числі MMS, SMS і все інше – для видачі нам відповіді лише на одне запитання: час і місце. Тому рішення суду таке, як є; інакше відповісти на питання технічно неможливо", - пояснив Луценко.

Новини за темою: Ситник заявив, що його телефон прослуховують

Він зазначив, що в рамках цього судового рішення слідство просить від "Київстару" тільки одне: час перебування в конкретній "соті". Протягом 17 місяців. "Де за цей час були журналісти за винятком цього місця – нас не цікавить. Я також категорично заперечую, що ми вже когось слухали, а зараз нібито лише хочемо це легалізувати. Слідство не цікавить нічого з їх журналістської діяльності, тільки дата перебування в приміщенні, де сталося розголошення негласних слідчих дій", - додав Луценко.

4 вересня редакція програми антикорупційних розслідувань "Схеми" заявила, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації телефону головного редактора програми Наталії Седлецької. "Печерський районний суд Києва надав Генпрокуратурі доступ до телефонних розмов, SMS та місцезнаходження телефону Наталії Седлецької у справі про ймовірне розголошенні державної таємниці даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день, а за 17 місяців", - сказано в заяві, оприлюдненій на сторінці програми "Схеми: корупція в деталях" в соціальній мережі Facebook.

Новини за темою: Коли "дах" береже: Чому конфлікт НАБУ і САП вигідний українській владі

В той же день речник Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив, що інформація з телефону Наталії Седлецької, до якої отримали доступ прокурори, не включає зміст розмов.

5 вересня Седлецька повідомила, що Луценко запросив її на закриту зустріч, щоб пояснити отримання прокуратурою доступу до інформації з її телефону. Однак у відповідь вона запропонувала генпрокурору "замість кулуарної зустрічі за закритими дверима дати відкритий коментар в прямому ефірі".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів