banner banner banner banner

Я б здолав олігархів за одну хвилину

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, що б він говорив людям, якби був президентом, кого з політиків чекає Гаага і який уряд сформувала б Радикальна партія

Я б здолав олігархів за одну хвилину
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, що б він говорив людям, якби був президентом, кого з політиків чекає Гаага і який уряд сформувала б Радикальна партія

Влащенко: Сьогодні події тижня ми обговорюємо з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком.

Вітаю, Олеже Валерійовичу. Про що б ви говорили, будучи на місці президента, звертаючись до народу?

Ляшко:Будучи президентом, і в нинішніх умовах, ключове, про щоб я говорив, – як жити українцям далі. У Німеччині мільйон сирійських біженців, і у Меркель рейтинг падає, а у нас майже два мільйони переселенців на своїй рідній землі, і ніхто ними не займається. Мало хто говорить про проблеми переселенців, ніхто не вирішує їхні проблеми. Щодня зустрічаюсь з людьми, і головне питання: як їм жити? Як годувати сім’ю, як заробляти гроші? Президент має дає відповіді на ці питання. Треба говорити, як вирішувати глобальні проблеми країни. Насамперед  працевлаштування, економіка, радикальне підвищення заробітних плат і пенсій.

- Чи можуть чутки про призначення Ахметова і Бойка – так званий "план Медведчука" – мати під собою підстави? Що скажете?

- План Медведчука – це план Путіна. Медведчук все, що робить, робить на користь Путіна, свого кума, і на користь Росії. Плани Медведчука, а значить плани Путіна, для України неприйнятні.  Є так звані мінські домовленості, і ми бачимо, що Німеччина підіграє Росії, про що сказав наш посол у Німеччині. Ми про це говоримо останні півтора року, що мінські домовленості – категорично невигідні для України домовленості. Вони вимагають від нас виконати мінські домовленості, але при цьому Путін нічого не робить. Мінські домовленості – це міна уповільненої дії під майбутнім нашої країни. Від нас вимагають провести вибори на окупованій території, внести зміни до Конституції, і тільки після цього Путін, можливо, дасть можливість доступу до кордону. Нічого цього не буде. Але якщо ми проведемо вибори і визнаємо особливий статус, то ми фактично легалізуємо терористів. Назад ми вже нічого "отиграти" не зможемо. Це "розвод" чистої води. Мої зустрічі з послами різних держав, зустрічі в Брюсселі показують, що вони відмовилися від ідеї проштовхувати зміни до Конституції. Сьогодні йдеться лише про прийняття закону про вибори на окупованих територіях, але чинності він набуває після того, коли буде перекрито кордон, складено зброю і виведено війська. Міжнародні партнери вже не насідають на нас, бо бачать, що воно не пройде, і просять лише дати аргументи, бо в червні закінчуються санкції ЄС проти РФ. Якщо сьогодні йти повністю на виконання плану Путіна, то це означає, що не буде України.

- Що буде далі з урядом і прем'єром?

- І Турчинов, і Гройсман могли би зібрати в парламенті потрібні голоси. Але, за моєю інформаціє, і один, і другий не хочуть йти. Я пропоную обговорювати не прізвища, мені байдуже  прізвища. Я пропоную обговорювати програму дій уряду, і голоси треба шукати не під прізвища, а під програму дій коаліції і нового уряду. Розмови щодо формування технічного уряду – це намагання уникнути політичної відповідальності. Немає технічного уряду – політики повинні не боятися брати на себе відповідальність. Я переконаний, що дуже легко можна  сформувати нову коаліцію і новий уряд, якщо визначити пріоритети діяльності цього уряду. У нас радикальне підвищення рівня злочинності, і перше, що сьогодні треба робити, – це боротьба з побутовою злочинністю. Сьогодні засекречено статистику щодо злочинності – ніхто не знає, скільки трапляється нападів.   

Новини за темою

- Журналісти пишуть, що Україна продовжує фінансувати Донецьку залізницю, закуповувати обладнання для станцій, захоплених бойовиками. А хто займається фільтрацією – тим, куди йде український бюджет?

- Ситуація з функціонуванням Донецької залізниці не така однозначна, як це подають у ФБ. На тимчасово окупованих територіях перебуває цілий ряд великих підприємств гірничо-металургійного комплексу, які перереєструвалися в Україні, які платять податки до українського бюджету, які приносять валютну виручку. На місяць щонайменше 110 млн дол. підприємства, які працюють на окупованій території, приносять до бюджету України. За минулий рік ці підприємства сплатили порядку 4 млрд грн податків до українського бюджету. На цих підприємствах працює близько 100 тис. українців. Функціонування цієї залізниці є важливим, бо ці підприємства прив’язані до неї. Якщо закрити залізницю, то ці 100 тис. людей залишаться без роботи. 7 із 14 ТЕЦ, які є на території України, залежать від вугілля з тієї території. Якщо припинити постачання звідти, то треба завозити вугілля з Росії. І тому я підозрюю, що історія з Донецькою залізницею була розв’язана для того, щоб припинити її діяльність, завозити вугілля з Росії. Багато людей з тієї території не можуть виїхати, і я знаю, бо в мене там родичі живуть. Бо вони або старі, або їм нема куди виїхати і нема за що виїхати. Тому якщо ми хочемо повернути Донбас, то це, в тому числі, й інтереси наших українців, до яких ми повинні дійти в будь-який спосіб: чи через Червоний Хрест, чи давши їм можливість працювати.    

- Які фракції можуть скласти тіло нової коаліції?

- Демократичні фракції, без злодійського блоку.

- Подейкують, що ви торгуєтесь за повернення до коаліції.

-Я не хотів би коментувати чутки. Фракція Радикальної партії публічно презентувала свій антикризовий план економічних дій. Ми вважаємо, що ключове, під що має створюватися коаліція й уряд, – вирішення економічних проблем українських громадян. Ми готові взяти участь у формуванні коаліції, яка дасть відповіді на питання щодо подолання безробіття, щодо радикального підвищення доходів громадян, щодо відновлення купівельної спроможності громадян, щодо підтримки малого, середнього і великого  бізнесу. Якщо коаліції формуються тільки під те, щоб ділити посади, то ті коаліції так само погано закінчать, як і нинішня коаліція.

Новини за темою

- Ви хочете сказати, що під час цих переговорів ніколи не йдуть розмови про те, що хотіла б отримати та чи інша фракція в обмін на свою лояльність?

- Безумовно, на всіх переговорах обговорюють кадрові питання. Вони цікавлять і нас, але це залежить від того, чи приймається наша програма. Ми пропонуємо програму антикризових дій, і я готовий стати прем’єр-міністром для реалізації цієї програми. Коли нам пропонують посаду міністра економіки для Галасюка в уряді Яценюка, то я кажу "ні", бо економічна програма Яценюка – це працювати на МВФ. А в мене і в Галасюка програма відновлювати власну економіку, власне національне виробництво. Я хотів би, щоб цей уряд був урядом Радикальної партії, бо історія показує, що коаліційні уряди, як правило, малоефективні. Лише уряд однієї політичної сили є ефективним. Але мої бажання повинні співпадати з нашими можливостями, а можливості сьогодні трохи менші – ми маємо в парламенті лише 20 депутатів. Ми вважаємо, що сьогодні дострокові вибори потрібні лише цинічним політикам, які хочуть заради власного рейтингу знищити країну. Саме тому ми категорично проти дострокових виборів. Ми категорично проти того, щоб українці платили з власної кишені за задоволення амбіцій, в тому числі кадрових, політиків. Крім того, в Україні війна, російська агресія, радикальна дестабілізація політичної та економічної ситуації. Якщо люди на перший план ставлять не власні егоїстичні амбіції та інтереси, а інтереси країни, то я переконаний, що політики домовляться. Мені б вигідні були вибори, бо в мене рейтинги ростуть, але я боюся, що ці вибори закінчаться розвалом країни. Тому я не дам тим покидькам розвалити країну. Якщо вони не здатні домовлятися, то народ примусить їх домовлятися. На початку 20-го століття ми втратили країну через те, що гетьмани між собою гризлися за посади, а виграли від цього більшовики. У 2005 році Ющенко, Тимошенко гризлися між собою, а переміг Янукович. Учасники кризи 2005 і 2015 рр. – одні й ті ж самі персонажі, і в них одне й те ж саме бажання – бажання влади, бажання рейтингів і бажання сісти на газову трубу. А мені треба, щоб була країна, і я не дам кинути країну в топку їхніх амбіцій. 

- Хто може стати генеральним прокурором?

- Питання кандидатури генерального прокурора – це питання президента. Рік тому ми з колегами зареєстрували законопроект про обрання генерального прокурора на прозорому конкурсі за участю громадськості. Реальної реформи прокуратури і судів немає, а ми втратили рік чи два. Треба реально провести ту реформу, а не ту, якою займається Шокін. Моє тверде переконання, що генеральний прокурор має бути неполітичною фігурою, має бути усунутий і від впливу президента, і від впливу парламенту, і має бути реально незалежним. Сьогодні, відповідно до Конституції, кандидатуру подає президент, а, отже, людина, яку подає президент, служитиме президенту.

Новини за темою

Як ви вважаєте, чи стане Савченко після звільнення проблемою для української політики?

- Сьогодні це проблема для українських політиків, тому що влада докладає абсолютно недостатньо зусиль для того, щоб звільнити Надію. Для росіян життя людини ніколи нічого не коштувало. На всіх міжнародних переговорах треба ставити питання про звільнення всіх українських заручників. Це завдання номер один.  

- Хто "кришує" видобуток бурштину в Україні?

-Безпрєдєл, який відбувається з видобутком бурштину, показує, що в Україні реально немає влади. А що робити людям, які там пашуть? Що їм залишається робити? Їм ніхто не дає роботи. У цивілізований характер це може перейти, коли легалізувати видобуток бурштину. Це єдина можливість припинити вакханалію з екологічною ситуацією і з нелегальним видобутком бурштину. Треба створити в Рівному "Бурштинову біржу" і дати можливість людям легально заробляти гроші. Я запропонував президенту звільнити губернатора Чугуннікова з посади за те, що він "кришує" бурштинову мафію. А якщо його дії узгоджені з АП, то тоді ми вважаємо, що АП так само причетна до бурштинової мафії. Єдина можливість подолати будь-яку мафію – це прозорість. Я б здолав олігархів за одну хвилину. Я б їх усіх зібрав і сказав: "Хлопці, з цієї хвилини рівні правила гри для всіх. Гаруйте, платіть податки, збільшуйте чисельність людей, які у вас працюють. Рівні умови для всіх". І все, нема олігархів. Олігархи там, де корупція, особливий доступ до президентського чи прем’єрського кабінету. А та деолігархізація, яка в нас проводиться, то це віджим власності, для того щоб замість одних олігархів стали інші олігархи. Тому й немає результату.   

Новини за темою

- Люди запитують, чому ви пішли з "тарифного майдану"?

- А чого ж люди не приходили на "тарифний майдан"? Ми місяць там стояли, і щось там не було сотень тисяч людей. Якщо б до Кабміну прийшло 20-30 тис. людей, то, може, й швидше вирішилися б питання. Ми продовжуємо боротьбу за зниження тарифів , і для цього ми зареєстрували в парламенті ряд законопроектів. Ми пропонуємо ліквідувати "Нафтогаз", який є корупційною конторою і нічого не видобуває. Він є посередником між видобувачем і споживачем, а із бюджету на "Нафтогаз"  цього року – понад  30 млрд грн. Плюс субсидій на 30 млрд, які теж фактично йдуть у кишеню олігархів. Фактично своїми високими тарифами ми всі платимо за корупцію, в тому числі й в "Нафтогазі". Ми вважаємо ключовим зниження рентної плати особливо на видобуток нових свердловин, для того щоб привести в країну інвестора. Крім того, замість того, щоб мільярди гривень витрачати на субсидії, треба витратити їх на встановлення нових котелень у під’їздах, потрібні програми енергозбереження, програми енергомодернізації. Це повинна робити держава разом з ОСББ, але це повинно робитися за рахунок державних програм.  

- Чи пропонували вам пакет преференцій і матеріальну підтримку за повернення в коаліцію?

- Так.

- Що в політиці є важливішим – погляди чи інтереси?

- Для мене – погляди, позиція. 

- Чи боїтеся ви політичних переслідувань?

- Ні. Але так і є.

- Чи є у вас компромат на ваших політичних опонентів?

- Я не збираю компромат. Це принижує мене і моїх співгромадян, які за мене голосують.

- На що ви готові заради відновлення справедливості?

- На все, і більше, для того щоб українці жили достойно.   

- Як ви ставитеся до підготовки легалізації Кабміном гей-шлюбів?

- Я вважаю, що в Україні є сьогодні значно важливіші проблеми. Хай Кабмін з такою ж швидкістю вирішить питання працевлаштування молоді, в тому числі й нетрадиційної орієнтації. 

Новини за темою

- Якби у вас була остання можливість для дебатів, кого з українських політиків ви б обрали опонентом?

- Я позвав би президента і прем'єра. Я готовий з ними дебатувати і довести, що та політика, яку вони сьогодні проводять, це категорично неправильна політика. Насамперед економічна і міжнародна.

- Хто з українських політиків і чиновників найбільше полюбляє розкіш?

- Люди самі це бачать. Мені Господь дав можливість не жебракувати і достойно жити. Я хочу, щоб всі люди так жили. У нас борються чомусь з багатими, ось тільки бідних все більше стає.

- Ваш найбільший недолік?

-Відвертість, щирість, правдивість. Я від цього часто страждаю.

- Кого з українських політиків чекає Гаага?

- Тих, хто зрадив країну. Янукович, Медведчук,  Путін, Плотницький, Захарченко, Константинов. Тих, хто зрадив країну, хто привів до кровопролиття.

- У кого в Прощену неділю ви б хотіли попросити пробачення і кого ви закликаєте покаятися?

- Я хочу попросити пробачення в усіх, кому я завдав неприємностей. А кому каятися – хай Господь вирішує.

- Дякую, Олеже Валерійовичу. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>