Вже прикрутили: Міносвіти рекомендує закрити навчальні заклади в Україні до 8 березня

У Миколаївській та Закарпатській областях відмовляються

Слобідський край

Міносвіти рекомендує закрити навчальні заклади в Україні до 8 березня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

"Беручи до уваги рішення кризового комітету, Міністерство освіти і науки України рекомендувало всім закладам вищої освіти та всім іншим закладам освіти, що знаходяться в сфері управління місцевих органів самоврядування, призупинити роботу з 2 до 7 березня включно", - зазначається в повідомленні прес-служби Міносвіти.

Мер Вінниці Сергій Моргунов на своїй сторінці у Facebook написав, що в освітніх установах міста канікули триватимуть по 7 березня включно.

"Я доручив нашому комунальному підприємству "Вінницяміськтеплоенерго" на цей період максимально застосовувати альтернативне паливо на тих котельнях, де це можливо. Для освітніх установ: шкіл, ПТУ – робимо додаткові канікули по 7 березня включно. Те саме робимо і з позашкільними закладами... Тобто усі, окрім дитячих садків та лікарень", - написав він.

У Черкасах освітній процес призупинять із 3 до 7 березня в усіх школах.

"Додамо, що 8 і 9 березня – святкові вихідні. За шкільні парти діти сядуть уже в понеділок, 12 березня. Дитячі садочки працюватимуть у звичайному для них режимі", - зазначається в повідомленні Черкаської міської ради.

У Харківській області всі навчальні заклади закривають з 3 по 11 березня, включаючи дитячі садки. Про це повідомили у прес-службі Харківської облдержадміністрації з посиланням на заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева.

У Дніпрі ініціативу Міністерства енергетики підтримали щодо тимчасового закриття усіх навчальних закладів в Україні підтримали і закрили аж до 12 березня, з огляду на довгі вихідні. Закрито буде також і дитячі садки.

"Діти, у вас будуть невеликі канікули, але скажіть спасибі за них не меру або губернатору, а дядькові Вові з сусідньої країни і "Газпрому", який не може пережити спокійно історичної поразки в Стокгольмському арбітражі і вирішив прикрутити Україні вентиль", - написав на сторінці у Facebook мер Дніпра Борис Філатов.

У Чернівцях прийнято рішення закрити школи до 6 березня включно - як школи з вишами, так і дитячі садки, про це повідомляє портал 0372.

В свою чергу голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив, що усі навчальні заклади Закарпаття працюватимуть у звичайному режимі за винятком тих, що закриті на карантин. За його даними на сьогодні карантин введено в Ужгороді та Ужгородському районі, в Берегові та Берегівському районі, а також у Свалявському районі.

"Закарпатська область не зупинятиме роботу освітніх закладів через нестачу газу в зв’язку з невиконанням "Газпромом" своїх зобов’язань… наша область споживає найменше газу в Україні, а частина Закарпаття взагалі негазифікована", - зазначається в повідомленні на офіційному сайті Москаля.

Окрім цього, губернатор Миколаївської області Олексій Савченко висловив здивування з приводу того, що економити газ в уряді вирішили за рахунок навчальних закладів. У зв'язку з цим було прийнято рішення не виконувати розпорядження Міненерго, повідомив він на сторінці у Facebook.

Нагадаємо, Міненерговугілля перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів.

Нагадаємо, сьогодні Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулася до українців із проханням знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Зазначимо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня. "Газпром" при цьому не згоден із рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Столична влада розпорядилася скасувати навчання в школах у п'ятницю та суботу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів