Народний депутат України Андрій Артеменко
Публичные люди

Вищий адміністративний суд (ВАСУ) відмовився призупинити дію указу Петра Порошенка про припинення українського громадянства і рішення Верховної Ради про дострокове припинення повноважень депутата Андрія Артеменка. Про це "Українським Новинам" повідомила представник прес-служби суду Галина Гаєвська.

"Сьогодні відбулося судове засідання щодо розгляду питання про забезпечення адміністративного позову у справі. Клопотання про це надійшло від представника Артеменка - адвоката Леоніда Сівакова. У задоволенні клопотання відмовлено", - повідомила вона.

Захист депутата просив зупинити дію указу в частині припинення громадянства Артеменка і дію рішення парламенту про дострокове позбавлення мандата депутата.

ВАСУ відмовив у даному проханны, так як законодавством не передбачена можливість забезпечення позову шляхом припинення дії актів Президента і Ради.

Нагадаємо, Верховна Рада 244 голосами підтримала дану постанову.

Нещодавно президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства Андрія Артеменка. Зі свого боку, нардеп оскаржив позбавлення українського громадянства у Вищому адміністративному суді.

А коли регламентний комітет ВР підтримав рішення про позбавлення повноважень нардепа Артеменка, то сам він заявив, що не був запрошений на відповідне засідання, а також не зміг би прибути в Україну в зв'язку з анулюванням закордонних паспортів.