Міністр юстиції України Павло Петренко в студії "112 Україна". 24.01.2017
112.ua

Вибори у Франції не завадять прийняттю безвіза з ЄС для України. Про це в коментарі "112 Україна" заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Я думаю, що після заяви, яку зробив президент Юнкер, ми отримуємо ті ж дати, коли буде голосування в Європарламенті і коли буде фактично знято безвіз. Те, що було озвучено, що це буде 12 червня - супер. Це може бути навіть раніше. В ЄС є всі можливості для того, щоб прийняти таке рішення", - прокоментував міністр юстиції.

На питання про те, чи можуть президентські вибори у Франції зашкодити цьому Павло Петренко відповів:

"Якщо ми говоримо про стійкості ЄС як інституту і за тими принципами, за якими будується, не можуть вибори в будь-якій країні-члені перешкодити глобальній політиці ЄС. ЄС веде політику східного партнерства. Постав вимоги до своїх партнерів Грузії, Молдови, України, жорсткі вимоги, серйозні вимоги щодо реформування законодавства, сфери безпеки. Ми ці вимоги виконали. Так само і ми маємо право вимагати, щоб ми і робимо, щоб ЄС виконав свої зобов'язання перед нами, незалежно від того, кому з політиків тієї чи іншої країни це подобається чи не подобається", - додав міністр юстиції України.

Нагадаємо, раніше президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер на брифінгу після зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом заявив, що лібералізація візового режиму для України відбудеться до літа.

Нагадаємо, журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк раніше повідомляв, що безвізовий режим з Європейським Союзом для України набуде чинності 12 червня.

Напередодні Йозвяк повідомив, що тріалог щодо надання безвізового режиму для України відбудеться 28 лютого.

Як повідомлялося, 2 лютого Європарламент підтримав надання Грузії безвізового режиму.

Зазначимо, що дати розгляду в Європарламенті питання про надання безвізового режиму Україні досі не було, проте у разі позитивного рішення ЄП щодо України до нас також буде застосовано механізм зупинення безвізового режиму.