Запровадження податку на виведений капітал зменшить контроль над бізнесом і сприятиме інвестуванню в його розвиток, - Южаніна

Раніше президент Петро Порошенко зареєстрував у парламенті відповідний законопроект

Депутат Верховної Ради Ніна Южаніна  Українське фото

Ухвалення законопроекту № 8557 про запровадження податку на виведений капітал спростить адміністрування податку, зменшить утиски бізнесу перевірчими органами та створить умови для інвестування у розвиток компаній. Про це заявила голова податкового комітету, нардеп від БПП Ніна Южаніна під час брифінгу у кулуарах ВРУ. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Обговоривши з експертами усі позитивні сторони, однозначно підтверджую, що податок на виведений капітал значно спрощує адміністрування податку, значно зменшить утиск платників перевірчими органами, адже нинішня система дозволяє перевірчому органу вивчати і контролювати усі документи, що може призвести до суб’єктивного неправильного висновку, адже ревізори не знають технології виробництва і не можуть перевіряти собівартість того чи іншого продукту чи послуги. Для цього треба мати спеціальні знання", - сказала Южаніна.

За її словами, податок на виведений капітал вбереже підприємства від зайвих спорів з перевірчим органом.

"За 2017 рік податок на прибуток визначається виходячи з фінансового результату за бухгалтерськими стандартами, скоригованого на різниці. Це означає, що ця суб’єктивна думка ревізора може бути присутня", - зазначила голова профільного комітету.

Вона уточнила, що Нацбанк допоможе у розробленні спецдокументів, зокрема платіжного доручення, що дозволить оперативно визначати платежі, які підлягають оподаткуванню.

"Таким чином, свобода для бізнесу буде настільки помітною, що ми відчуємо і на зростанні виробництва кожного підприємства", - анонсувала Южаніна.

Крім того, за її словами, "найголовніше – це поповнення обігових коштів і можливість для підприємств підійти до оновлення основних засобів, які є зношеними на сьогодні на 60-80%. Відсутність сталої низької системи кредитування бізнесу призвело до того, що ми перебуваємо у вкрай тяжкому стані з технічного боку".

Представник президента України у парламенті, нардеп від БПП Ірина Луценко довідково зазначила: "За 5 років, за оцінками Українського інституту майбутнього, сукупний обсяг внутрішніх додаткових інвестицій в Україну складе від 15 до 20 млрд дол. Це внутрішніх інвестицій. Це інвестиції наших українських підприємств, які вкладатимуть у власний розвиток, у капіталізацію виробництва, покращення і стимулювання видання банками кредитів для майбутнього розвитку".

Новини за темою: Навіщо Україні податок на виведений капітал і що він нам дасть

Зазначимо, що раніше суть законопроекту описав економіст Олександр Охріменко.

"Законопроект про податок на виведений капітал, за задумом Петра Порошенка, ставить собі на меті  замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Як наслідок, бізнес не платитиме податок на прибуток, а всі гроші, які він раніше змушений був віддавати в держбюджет, - інвестувати в розвиток бізнесу. Податок з'являється тільки тоді, коли бізнесмен вирішив виплачувати дивіденди або закрити компанію і поділити активи між власниками", - написав Охріменко.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав законопроект і скерував до парламенту на початку липня під час зустрічі з представниками бізнесу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів