Введення миротворців ООН на Донбас зумовлено відсутністю прогресу в переговорах, – Порошенко

Україна сподівається, що незабаром пропозиції про миротворців буде прийнято

Петро Порошенко Адміністрація Президента України

Введення миротворців ООН на Донбас зумовлене відсутністю прогресу в мирних переговорах. Про це заявив президент України Петро Порошенко на спільному брифінгу з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, передає прес-служба Порошенка.

"Ми не маємо спільного центру координації і контролю російських представників на окупованій території, які б могли ефективно забезпечувати режим припинення вогню. Ми не маємо поки що прогресу на переговорах щодо мінському процесу. І ми сподіваємося, що (будуть підтримані) пропозиції, які спільно висувають Франція, Німеччина, Україна, США щодо проекту рішення Радбезу ООН із запровадження миротворчої місії, яка буде не ескортом для спостерігачів ОБСЄ, а буде повноцінною, повномасштабною, яка зможе роззброювати незаконні збройні формування, захистити людей, які живуть на окупованих територіях, і наблизити безпекові кондиції для початку політичного процесу місцевих виборів", – заявив Порошенко.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель констатувала відсутність прогресу у виконанні мінських домовленостей. Вона також висловила переконання в необхідності продовження діалогу, не дивлячись на його складність.

"Незважаючи на те, що це буде важко, але нам треба не припиняти (переговори), бо йдеться про людей, про солдатів, які втрачають своє життя, також і про українців, які живуть на тих територіях (окупованих)", - зазначила Ангела Меркель.

Вона запевнила, що країни-партнери України з "нормандського формату" і надалі продовжать підтримку України для встановлення миру.

Напередодні Петро Порошенко в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt заявив про прогрес у питанні введення миротворчої місії на Донбас.

Нагадаємо, під час виступу на Мюнхенській конференції президент України Петро Порошенко заявив, що у Росії є шанс продемонструвати готовність до компромісу і погодитися на миротворців на всій території окупованого Донбасу. Раніше спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявив, що проект резолюції Росії, який передбачає введення миротворців на Донбас тільки уздовж лінії зіткнення, є неприйнятним для Сполучених Штатів Америки й Організації Об'єднаних Націй, оскільки він не буде гарантувати безпеку, а лише поглибить конфлікт. 

Раніше Польща, Німеччина, Швеція, Португалія, Туреччина і Фінляндія заявили про готовність відправити миротворців на Донбас.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів