ВР відправила на доопрацювання законопроект про захист інвесторів від зловживань на ринках капіталу

Таке рішення підтримали 236 народних депутатів

Українське фото

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроект № 6303 щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу відповідно до рекомендацій профільного комітету. За проголосували 236 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання парламенту вів телеканал "112 Україна".

Відповідно до пояснювальної записки, законопроект спрямовано на виконання Україною міжнародних зобов'язань, зокрема меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про економічну і фінансову політику. Зокрема мають намір забезпечити приєднання Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку до Меморандуму IOSCO, а саме - підвищити інституційну та фінансову незалежність Комісії та створити правові умови для того, щоб Комісія могла здійснювати міжнародну співпрацю.

Щоб забезпечити незалежність Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, планують внести зміни до закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Зокрема планують законодавчо закріпити заборону втручання у діяльність Комісії, в тому числі шляхом вказівок, розпоряджень та доручень.

Новини за темою: Західні партнери попереджають – час грає проти України

Забезпечувати діяльність комісії планують за рахунок надходжень від адмінпослуг Комісії, а також внесків на регулювання учасниками фондового ринку та коштів, які надходять до Комісії за програмами допомоги Євросоюзу, урядів іноземних держав тощо. Причому Комісії хочуть надати право самостійно розпоряджатися цими коштами.

Документ передбачає врегулювання питання проведення Комісією оцінювань та перевірок.

В Адміністративному кодексі мають намір передбачити порядок розгляду справ про оскарження дій чи бездіяльності Комісії, а також недопущення забезпечення такого позову шляхом зупинення рішень Комісії, а також встановлення для Комісії заборони або обов'язку вчиняти певні дії.

Планується не поширювати дію закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на державний нагляд за додержанням законодавства на ринку цінних паперів та законодавства про акціонерні товариства.

Новини за темою: Зберігайте кеш і готуйтеся до гіршого

Пропонують скасувати сплату державного мита за реєстрацію випусків цінних паперів та деривативів, адже ці кошти планують спрямувати на фінансування Комісії.

Щоб створити умови для приєднання Комісії до Меморандуму IOSCO, планують надати Комісії повноваження проводити перевірки щодо наявності ознак маніпулювання на фондовому ринку та використання інсайдерської інформації й інших порушень законодавства; вимагати надання пояснень, документів, інформації, зокрема в рамках міжнародного співробітництва в порядку надання допомоги регулятору ринку цінних паперів іншої держави.

Окрім того, хочуть ввести у законодавство поняття "професійна таємниця" та заборонити її розголошувати.

У законі "Про банки і банківську діяльність" мають намір передбачити право Комісії отримувати на письмову вимогу дані, що містять банківську таємницю, а у законі "Про захист персональних даних" визнати держави, які підписали Меморандум IOSCO, такими, що забезпечують належний рівень захисту персональних даних.

Новини за темою: Зберегти і примножити заощадження: Як і в що інвестувати населенню

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів