ВР має намір реформувати систему колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права

"За" проголосували 244 народних депутати

Верховная Рада

Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроект № 7466 "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав". "За" проголосували 244 народних депутати.

Згідно з пояснювальною запискою, документ розробили з метою виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема п. 154 плану виконання угоди.

Водночас під час обговорення депутати неодноразово підкреслювали низьку якість документа. Зокрема, наголошували, що деякі норми суперечать положенням директиви ЄС №2014/26/ЄС від 26.02.2014 р. "Про колективне управління авторськими та суміжними правами і мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори з метою онлайн використання на внутрішньому ринку".

Головне науково-експертне управління у своєму висновку зазначило, що директива передбачає два способи управління майновими правами — через організації колективного управління  та через незалежних керівників. Тоді як у цьому тексті йдеться про організації колективного управління, а такі способи управління, як безпосередньо правовласником чи повіреним у проекті закону, лише згадуються.

Крім того, законопроект розкритикували за надмірне втручання держави для здійснення колективного управління, а також суперечності між нормами документу. А передбачена законопроектом Установа, яка є центральним органом виконавчої влади, матиме можливість ухвалювати непрозорі рішення.

Депутати висловили переконання, що під час доопрацювання до другого читання документ суттєво вдосконалять.

Новини за темою: В Україні не прийняті два основні закони у сфері культури, їм ніби "пороблено"

Нагадаємо, раніше Верховна Рада дозволила карикатуристам та пародистам вільно використовувати чужі твори.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів